Original article

Agenti si objednali drogy a následně vystopovali provozovatelů. Zabavily téměř tisíc Bitcoin.

Foto: Ilustrační – stock.xchng

AMSTERDAM, BRATISLAVA. Jmenuje se Utopia av mnohém se podobá Silk Road. Policii se nyní podařilo ukončit provoz dalšího černého trhu na internetu, který měl v nabídce zbraně, drogy a další nelegální zboží.

Dostupný byl přes distribuovanou anonymní službu TOR. Utajuje identitu uživatele, ukrývá služby před vyhledávači a ve spojení s anonymní virtuální měnou Bitcoin jde o nástroj, který slibuje hladké a anonymní obchodování.

Utopia obsahovala více než 13 tisíc položek. Právě její popularita přitáhla na sebe pozornost holandské a německé policie. Její agenti si objednali z nabídky Utopie drogy, které si nechali doručit od obchodníků.

Následně se podařilo vystopovat provozovatelů internetového obchodu, jehož server zabavili spolu s virtuální peněženkou s 900 Bitcoin. Návštěvníci nyní najdou pouze zprávu o ukončení provozu.

Policie už zatkla a obvinila pěti lidí, o kterých aktivitách získala místní prokuratura a policie důkazy. Obvinění jsou z nelegálního obchodu a některých spojuje is dalším černým trhem Black Market Reloaded. Ten svou činnost ukončil koncem minulého roku.

Napsali na serveru BBC [1] .

References

  1. ^ na serveru BBC (www. bbc.Čo.uk)

doručení zboží – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.