Voliči ze zahraničí mají už jen několik dní na to, aby obálka s jejich volbou přišla včas. Doručit je musí do pátku.

BRATISLAVA. Na Místní úřad do Petržalky přišlo dosud celkově 537 volebních obálek s hlasy Slovenská voličů, kteří mají trvalý pobyt v zahraničí av lednu požádali o volbu poštou.

Podle tiskové tajemnice Místního úřadu Městské části Bratislava – Petržalka Marie Grebeňovej – Laczovej přicházejí na úřad obálky od voličů denně.

„Dnes přišlo poštou více než 100 obálek od krajanů,“ podotkla Grebeňová – Laczová. Celkově dosud na úřadě zaevidovali 537 zpětných obálek od voličů ze zahraničí, což představuje téměř 74 -% návratnost obálek.

„Nejvíce obálek je z Evropy, zásilky však už přišly i ze zámoří jako například z USA, Mexika či Kanady nebo Argentiny,“ jmenovala Grebeňová – Laczová.

Voliči ze zahraničí mají už jen několik dní na to, aby obálka s jejich volbou přišla včas. „Petržalské místní úřad může přijmout jen ty vratné obálky, které přijdou nejpozději v den před dnem voleb, tedy nejpozději v pátek 9. března,“ přiblížila Grebeňová – Laczová. Obálky s hlasy od krajanů otevřou v den voleb 10. března.

pondělí 5. 3. 2012 17:46 | Copyright © TASR 2012
© 2012 Petit Press. Autorská práva vyhrazena vykonává vydavatel. Zpravodajská licence vyhrazena. [1]

Založit diskusi k článku [2]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.