Z evropské úrovně se v červnu přetřásaly zejména krize v eurozóně a mistrovství Evropy ve fotbale. Z domácích šperků byla největším kouskem kauza plateb OSA. Ale kromě nich lze nalézt ve výběru i několik „vědeckých“ diskusí a samozřejmě i pokleslejšie formy zábavy.

přispěvateli – tipér byly tentokrát Zuzana [1] , Blanka [2] , Marianna [3] , Martin [4] , amras, Jana Juríková, slusnyobcan, xaxar3, zstrecanska a dvojice multidodavatelů jsem pizza a palidzi . Všem děkuji.

Tentokrát mám ještě před samotným výběrem na vás jednu prosbu. Nemusíte ji splnit, ani ji nemusíte splnit hned. Vzpomínám to hned teď proto, abych na to nezapomněl. Uvažuji nad nějakými změnami ve způsobu, jakým dělám výběry, proto jsem připravil anketu o mých výběrech z diskusí [5] . Pokud budete mít čas, vyplňte z ní, Čo uznáte za vhodné. Předem děkuji všem respondentům. (Snad to půjde, je to úplně první anketa, kterou takto zkouším použít, uvidíme.)

A teď opona nahoru.

i Kypr už ptá pomoc pro banky a diskuse [6] [7]

Nebot však když dávají, tak třeba brát. A kdo dřív přijde, ten dřív mele, pro posledních už zůstane jen prázdná komora. „Čím jsme blíže ke konci června, tím méně nepravděpodobná je žádost o pomoc,“ řekl tisku boss kyperské centrální banky Panikos Demetriades. Pěkně to řekl, tak jednoduše, aby tomu na první slupku porozuměl i … kandidát věd (originál je L & S, Den radosti).

Panikos Demetriades, ideální jméno pro šéfa banky ktera chce / musi zažádat o pomoc .. 🙂
fatality

Za zpěv dětí musí obce platit a diskuse [8] [9]

Organizovali jste veřejné akce a neposlali jste OSA předem seznam písniček, které na akci zazní? Zaplatíte. Čo na tem, že to malé děti zpívali lidovky, které nejsou pod ochranou? Pravidla jsou pravidla a jejich striktní dodržování se od OSA očekává, protože c u vybraných peněz nejde o její majetek. OSA je jen správcem. Sbírá a dělí. Chápeš?

Takže Heľpa a Pohorelá už vědí, za Čo měli platit.

Tak toto je již řádně přehnané
Budu se pomalu bát si zazpívat v koupelně při sprchování, jestli náhodou za dveřmi nestojí agent OSA a neuloží mi pokutu 🙂
Rasto.Valach
Rasto: a jsem zvědavý, kolik obyčejným lidem dojdou faktury za zpívání „At boze da“
Jeremy881

o tem nepochybuji
John Lennon nahrál s Yoko Ono písničku „John And Yoko“ založenou na tem, že John volá „Yoko!“ a Yoko volá „John!“ náhodně a dokola (viz http://www.youtube.com/watch?v … ) – písnička je samozřejmě copyrightované. podle pravidel SOZY, citace z cizí skladby je zpoplatněna když je rozpoznatelná, nezáleží na počtu taktů. V tomto případě to značí, že leckdo kdo veřejně použije slovo „John“ či nebodaj „Yoko“ být iv mluvené řeči, bere se to jako veřejná hudební produkce úryvku z této skladby a je to tím pádem zpoplatněno, a OSA pošle fakturu.
Slavná písnička Johna Cage 4’33“ se skládá ze čtyř minut a třiceti tří sekund ticha. Skladba vznikla počátkem 50. let. Podle současného zákona, copyright vyprší až 70 let po vzniku skladby – čili použití ticha na veřejném akcí (např. minuta ticha za nebožtíka na pohřbu) lze chápat jako rozpoznatelný úryvek z této skladby. Ještě jednou, to „rozpoznatelný“ tam je klíčové a rozpoznatelnost je v tomto případě jednoznačná. Čili nejenže vyfakturovat může cokoliv Čo se dá předpokládat, ale vyfakturovat může cokoliv 😉
The Cuco
[10]
Minuta ticha
Minuta ticha za nebožtíka na pohřbu mě dostala 🙂
Dulko
Čo na pohřbu, ale na 80 tis. stadionu za nějakého sportovce, to bude řádná pálka, ten poplatek! 🙂
Milosbb88

minule jsem si na ***** usral ze to trosku znělo jako song od Scooter … nyní čekám kdy dojde fakturka od SOZY ..
Jozef29
:-))) sak napis jim mail, že se samoudvas a ze jestli mas zaplatit :-)) vlastně – Čo jim tak zacat posílat maily , případně telefonovat kdy si kdo prdnul, zahulakal v hospodě a pod :-))) sak – řád musi byt ne? tak se třeba ptát :-))))
dark_side
minimalne sest slů Čo si pouzil v prispevku se vyskytuje v kdejakou slovenské písničce. například slovo „krčma“ je v minimalne třech .. a kedze si to Soze neoznámil 254 dny a šest hodin předem nyní jim už jdeš 654eur s DPH .. kazdou minutou kterou pozdris platbu umře jeden strem na Horehroní a Repcik umučit jedno maciatko ..
Jozef29

Tot minule jsem viděl jako zastavili Hyundai Sonata a Hondu jazz a inkasovali … lapají!
Jeunes

Švec Při tomto clanku mě napadl film Pyšná princezna. Jak si Švec odběhl zazpívat z Pulnocniho kralovstvi do Miroslavovej země. Ti v pohraničních oblastech si mohou odběhnout, ale výše uvedené obce uprostřed Slovenska leží … tazko odbíhá 😉
jehličk

Láska v čase tramvaje a diskuse [11] [12]

Před Marianem Beranem seděl v tramvaji párek, který se bavil neskutečně zamilovaně a otevřeně.

Já jsem měl na základce v prvním ročníku lásku, které jsem poslal lístek s textem: „Pokud si mě nevezmeš, zabiju tě!“
Když jsem ji pak po třiceti letech setkal, zeptala se: „No, co? Jsi si to rozmyslel? “ 🙂
Olena
si ji měl klepnout
když tolik provokovala ….
YaBasta

A hřbitovního budou skateparky … a diskuse [13] [14]

Alojz Hlína, toho času poslanec NR SR za OĽaNO se postavil proti návrhu na zjednodušení rozvodů z dílny SaS. Plně v souladu s konzervativními myšlenkami, kterými se OĽaNO prezentuje jako celek. Způsobem takříkajíc hyperbolický: navrhl ještě několik dalších „liberalizačních“ opatření.

Pokud se dva dospělí, plnoprávnými lidé rozhodnou ukončit manželství tak jedině se souhlasem Alojze Hlínu!
SK
ano
at žije Alojz Hlína! správný chlap manželství:-D
najlepsia

Velmi dlouho jsem váhal, jak tento nejnovější blog komentoval a nedopustil se při tem urážky veřejného činitele. Az po chvíli jsem pochopil. Největší urážky zdravého rozumu a Slovenského národa je samotný fakt, že Hlína je veřejným činitelem …

A k těm rozvodům: Nechápu o Čo konzervativním „křesťanem“ jde? Vždyt vzorný křesťané se přece oddával v kostele a nikdy se nerozvádějí, nebot Čo Bůh spojil člověk nerozpojí. Takze se jejich takováto legislativa nebude týkat ani v nejmenším. A ostatni neznabohovia at se klidně rozvedou i pomocí SMS na cislo 7777 ve zkráceném tvaru ROZVOD mezera A …
Marty

Oblek a oběd nejsou výdaje živnosti a diskuse [15] [16]

Omezení paušálních výdajů živnostníky bude znamenat, že více budou motivováni vést si evidenci o skutečných výdajích. Více rýže pro účetní. Více motivace na fiktivní a diskutabilní výdaje. Více šancí na úspěch daňových kontrol. Nebot ne každý výdaj související s podnikáním je oprávněn.

Já jsem zvědavý, …
jak definují způsobilé náklady veřejným domem a pantofle na E55?! 🙂
Dobré rAno všem …!
mandarin
reflexní vestu
pantofle daňová kontrola uzná jako daňový výdaj a na kávu s klientem asi nechodí …
Otázkou jsou prezervativy , ty jí může přísná daňová kontrola z účetnictví vyhodit, ty se dají používat i pro soukromé účely …
vendelín1
porezervatív je k tíži klienta 🙂
detroit

když si na ten oblek dam logo firmy tak uz to přece není oděv ale reklamní předmět a ten si můžu dát do nákladů, ne? ked může někdo reklamním perem psát, proč bych já nemohl nosit reklamní oblek.
kohutisko
Uz vidim ty saka s reklamou v restauracích.
Reityr

nikdo neurčuje velikost loga / nášivky. stačí nějaká 0.5×0.5cm na spodním okraji a nevšimne si … nic …
luzer996
Správná připomínka: oblek s logem společnosti by měl patřit (a zřejmě i patří) mezi daňově odpočitatelné položky a hned uz spekulant přemýšlí , že by si to logo dal snad někde na zadek z vnitřní strany 🙂

Styděl se za za svou spolecnost nebo si jen prostě spekulant?
(nevidim nejmenší důvod podporovat spekulantů)

I v diskuzích si ti rozumnější sami najdou důvod, proč chce zivnostiků dodání tak lavice i pravice. Protože platí prostě velmi málo. Sluzby by chtěli na úrovni Rakouska a ochoten jsou za ně platit jako v Somálsku 🙂
Martin [X]

pracovní oděv
montérky se dají nosit i na zahradu a při práci kolem domu. Daňař by proto měly zarazil i uznání této položky jako odčitatelného nákladu, inac se budu cítit ukřivděný – v práci musim chodit oblečený v obleku.
Peter_L
S tím oblekem su směšní. Všichni rádi nosíme oblek doma k televizoru, místo županu a tak …

Vše se dá použít i na soukromé účely, i svářečské helma (nejen, že si někdo může nehorázné přilepšoval tím, že si opravuje něco v zahradě či kolem domu , ale např.. jako Sexuální pomůcka, ne?)
Jasnezetak

Káva s daniarkou
Ve firmě jsme měli v ten jstejný týden kontrolu v Bratislavě iv Nitře (v sesterské firmě). Měli jsme koupený tentýž kávový servis v obou firmách. Obě firmy dělají přesně totéž. V obou firmách daniarka seděla ve firmě az daného kávového servisu pila kávu. V jedné firmě ten kávový servis uznala jako náklad av druhé ho neuznala.
.
To jen dokazuje, že celá myšlenka z daně ze zisku je nemocná a neměla by existovat.
DenneProtiSocializmu
V jedné z Vasich firem prostě nevědí uvařit dobru kavu …
cekap
Kolegovcem se stalo něco podobně.
Také jim neuznali sklenice, hrnky, dokonce ani lžičky.
Když přišla nasledujici den danovnicka na kontrolu, tak ji nabídli kávou, cukrem, smetanou, ale nedali jí lžičku. Když si ji vypytala, tak jí šéf řekl, že po jejím včerejším Připomenutí všichni zaměstnanci donesli z domu vlastní lžičku, jen ona, bohužel, ne.
A hned byly i lžičky uznány jako náklad.
Cizinka
Jenže
tu kavu, smetanu a cukr si i tak nemůžeš dát do nákladů, ale musi to ist z repro. Cize spíš jí měli nabídnout jen lžičku a říct jí, že tu kavu, cukr a smetanu si měla přinést z domu, nebo jí jen nechat olízat lžičku a at si chut kávy a smetany vybavit v paměti :-)))
citattel

Markíza chce ze Soči hokej a diskuse [17] [18]

V době vydání tohoto článku ještě nebylo jasné, zda skupina CME, do které patří i Slovenské Markíza, získá práva na vysílání hokejového turnaje z olympiády Soči 2014. Byl to boj a samozřejmě se dá očekávat, že hokej na Markíze bude jiný než na STV …

Hokej na Markíze:
Je tu úvodní vhazování …
Reklama 10 minut.
Naše mužstvo mezitm dostalo gól, uvidíte ho po reklamě …
Reklama 10 min.
Saran dostává puk, řítí se na bránu …
více po reklamě.
Reklama 10 min.
Je konec 1. třetiny, po reklamě vám pustíme sestřih všech 7 gólů.
Reklama 10 min.
Te_quiero_puta

a komentovat to bude janka hospodarova!
Ved třeba dat této zestárlé lesby příležitost.
doctor ilko přihodil informaci o teplotě v hale, Bukovský da hokejistů rady ohledne výživy, módní policie ohodnotit dresy. opravdu se uz tesim.
markiza je hnus, podla mna to uz nedívají ani vesnické babky.
jozo king byl zase smazán

Kings porazili Devils i potřetí, jsou zápas od Stanley Cupu a diskuse [19] [20]

Během finále Stanley Cupu přišlo ik stavu Kings – Devils 3:0. To už bylo skoro vymalů ano, protože se hraje na 4 vítězné zápasy. Navíc ve finále SC se ještě nikdy v historii nestalo, že by mužstvo prohrávalo 0:3 a ještě to vyhrálo.

Pravda, čtyři vítězné západy nerovná se čtyři zápasy.

Jakože zápas
od vítězství? Stanley už přece mají v kapse. Neumí mi někdo říct proč se hraje ještě čtvrtý zápas? Jen proto že je taková tradice? Pravidlům NHL v tomto nerozumím.
Jozef.kulacik
Ještě,
že tradice je silná věc, i když to Modernista kazí život.
Např. návrh, aby fotbalový zápas trval jen 89 min. nebot ta poslední 90. se vždy jen natahuje neprošel jen takt když, protože hlasující u Jižního Gabznu usnul.
Flip27
oprava
.. z Jižního Gabonu …

Tak mě třepáním, že netrefím na správné písmena …
Flip27

Jak se říká v tem legendárním výroku
Čo take Kings nebo Devils —
„Ale kdyby tu přišli Kosice tak vas rozbije na cimpr-campr“

(: -))))
el_fujara_grande

Experiment vyšel, mimozemšťanů nenašel a diskuse [21] [22]

Australští vědci se pokusili najít mimozemšťanů na planetě, která by obíhala okolo konkrétní hvězdy. Myšlenkou bylo, že inteligentní civilizace by měla fungovat poměrně výrazně na rádiových vlnách, takže stačilo poslouchat ze směru hvězdy. A nic.

a Čo když nepoužívají rádiové vlny?
OndrejMT
no potom přicházejí o záplavu hitů z rádia expres
Bombadilem

Život tu vodu možná ani nepotřebuje 🙂
guar
No minimalne na Zemi ano, tak z toho vědci vycházejí. Přečti si par seriózních článků a pak lze pochopit proč.
Svatopluk na unaveným koni
no minimálně
na Slovensku stačí k životu etanol:-D
asclepius

světelná rychlost
v jednem scifi filmu bylo ze az ked lidé vynalezli loď ktera dokázala ist rychlostí světla az pak se skonaktovali vetřelci protože by už lidé mohli ovlivnit jejich životy podla mna to mě logiku
hasik
no ale v dalším filmu
přišli vogoni a chrochtali ve vaně.
Hundrosko

Obyvatele Blízkého východu vyděsila ruská raketa a diskuse [23] [24]

Tajemnou světelnou spirálu viděli na noční obloze v Izraeli, v Sýrii av dalších zemích. Mohl za to test ruské mezikontinentální balistické střely Topol.

podle nadpisu jsem myslel,
ze Pavel Bure někoho vylekal v Košicích ….
Haščák Norris

Myslivec přežil útok medvědice a vrátí se do práce a diskuse [25] [26]

Už se setkal s medvědy mnohokrát, je to zkušený myslivec. Tuto medvědici slyšel z keřů, ale než stihl cokoliv udělat, zaútočila na něj. Křičel, křičel, křičel, takže nakonec utekla.

Animal Planet je super kanál a medvědi jsou různé.
Jak diskutující. 🙂
Medvěd, který chodí do kontejneru,
podobně jako medvěd, který „ochutnal“ člověka je potenciálnejšie nebezpečnější, jako medvěd, který zná člověka „jen z doslechu“.

Útěkové vzdálenost není klišé ale fakt. Zvíře má na výběr pouze dvě možnosti „bojuj, nebo uteč“, nic mezi tím …
Proto i malý pes, který normálně uteče, pokud mu zabráníte v útěku, že ho zažene do kouta, tak zaútočí …
*
Apropo, porovnávat Aljašku, kde žije grizzly, černý medvěd, medvěd kodiak a lední medvěd, prosím tě, ty už dnes nepij …
Takový kodiak před tebou určitě neuteče, černý medvěd na tebe zkusí zaútočit, protože najíst se třeba a pokud nemáš u sebe zbraň, tak to bude tvoje postupují do utkání v životě.
Grizzly pokud nemusí, tak neútočí … tedy pokud ho nepřekvapí a nemá u sebe mladé.

takže zlaté slovenský lesy …
Kandeláber

jaký rozdíl je mezi Kordiak a grizzlym a jen tak mezi námi 70% potravy grizzlyho tvoří tráva pase se jako kráva (omluvte moji gramatiku
blazejko
Hlavní rozdíl mezi Kordiak a grizzly je té, že grizzly je druh medvěda a Kordiak je postava z paneláku. Ten medvěd se jmenuje kodikdyž.
Didinko
didinko 🙂 Kandeláber a Wildcat, nevím kdo z vás má pravdu, protože každý medvěd je predátor a je jedno který žere více trávy :)) zkrátka, v přírodě jsou zvířata „doma“ a my bychem je neměli zbytečně rušit … Kdoví Čo je s tím medvědem Čo prý chrčí pro ten úzký obojek
xenia7

před chvílí jsem vysvětloval kamarádce, která volám na túru do hor, ze medved jen tak člověka nenapadne a raději se mu vyhne, pokud ho člověk nepřekvapí :). No a teď citam toto. Snad to ona citat nebude
mgeo
já si myslím, že by se vám lépe souložilo v posteli 🙂
Dr. Fi Čo, vlastní hlavou
v prirode to má také své caro …
jen bacha na mraveniště …
rozladěně Piano

Jak zaplaší medvěda:
1.medvede nemají rádi česnek (5-6 stroužků pomoze)
2.medvede se bojí hluku … maly zvonek na klíčích pomáhala …
3.Ked už jsme v lese, dávat si pozor na medvědi trus …
male Hovi ** ko = maly medvedik …
velke h *** o = velky medved (zná se hlavně podle toho, že je plně česneku, a malých zvonků)
🙂
Jeankey
eyy
To je Čo za logika? Medved nema rad česnek?!? A jak se mu ho podařilo dát do toho svého trusu? Hodilo by se vysvětlit.
Peacemaker EU

Ptát se člověka, kterého napadl medvěd, na to, Čo je třeba dělat v případě střetu s medvědem se mi zdá dost vtipné 🙂
clovek3000
věru tak
Mohu tedy posloužit vlastní zkušeností, kterou čas od času prezentuji zejména u piva, ale i při jjiných příležitostech. Při sbírání hub jsem překvapil medvědici se dvěma mláďaty. Pokud jde o vzdálenost mezi námi, obvykle uvádím, že to bylo asi 20 m. S počtem vypitěch piv se vzdálenost samozřejmě zkracuje, ale pod 10 m jsem se zatím nedostal.
Pravda je však taková, že to bylo cca 40-50 m. Medvědice, když mě zaregistrovala, dala se na útěk, viděl jsem jí mohutný vlnící se hřbet a slyšel dunění způsobené dopadání těžkého cválající těla na půdu vedle lesní cesty. Medvíďata zaostaly, a zřejmě proto medvědice přibrzdila, nakonec s prudkým obratem zastavila, bleskově se postavila se na zadní tlapy a upřeně se na mě zadívala. Vůbec to nebyl přátelský pohled. Tehdy mi konečně došlo, že jsem v nebezpečí, udělal jsem podobný obrat jako ona, jen v opačném směru a úpal jsem po lesní cestě do doliny. Měl jsem v ruce fotoaparát, ale v tem stresu mě ani nenapadlo ho použít, ten pocit ohrožení byl neobyčejně intenzivní. Určitě jsem tehdy dosáhl na stovku svůj rekordní čas, ačkoli obutý v těžkých vibramách as košem s houbami a fotoaparátem v rukou. Naštěstí se za mnou nerozběhne, asi proto, že ta vzdálenost mezi námi nebyla kritická a také, že cesta se kľukatila přes les, a ztratil jsem se jí z dohledu. Když jsem to pak roztřesený v údolí všechno rekapituloval, uvědomil jsem si, že v případě, že by mě začala pronásledovat, jsem úplně bez šance. Rychlost běhu jí obrovského těla byla obdivuhodná.
Předtím jsem po lese chodil jako duch, čemuž mě naučil můj otec, dlouholetý myslivec. Od příhody s medvědí rodinkou se pohybuji po lese s Čo největším rámusem, protože riziko podobných setkání převyšuje hezké zážitky z pohledů na zvířata v přírodě.
Wolimtedasem

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.