Nemocnice dostanou vybavení a technické zařízení, které jsou pro jejich zastaralost ve Švýcarsku už vyřazeny.

KOŠICE. Slovenské nemocnice sdružené pod společností Svět zdraví jsou od roku 2011 příjemci humanitární pomoci od Řádu maltézských rytířů ze Švýcarska.

S dalšími dary v podobě polohovatelných postelí či nábytku mohou počítat slovenský zdravotnická zařízení iv budoucnu.

„S pomocí Řádu maltézských rytířů jsme od roku 2011 vybavili lůžková oddělení nemocnic elektricky ovladatelnými polohovatelnými postelemi, stolky, invalidními vozíky, chodítky i toaletními a sprchovými židlemi,“ konkretizovala mluvčí Světa zdraví Zuzana Gajdošiková.

Naposledy pomohly na východě

Získanými dary v podobě kancelářského nábytku, vyšetřovacích stolů a křesel pro pacienty vybavili i nemocniční ambulance.

V případě zmíněné humanitární pomoci jde o vybavení a technické zařízení, které jsou pro jejich zastaralost vyřazeny ve Švýcarsku z používání. Esteticky, ale především funkčně jsou však stále na vysoké úrovni.

Dary maltézských rytířů směřovaly naposledy do nemocnic v Humenném a Trebišově.

„Koncem dubna byly do těchto míst doručené dva kamiony s elektronicky polohovatelnými postelemi včetně matrací. Každá z nemocnic získala 42 postelí,“ přiblížila Gajdošiková.

Humanitární pomoc ze Švýcarska dosud obdrželi i další zdravotnická zařízení, a to například v Komárně, Bratislavě, Dunajské Stredě, Myjavě či Prešově.

Ředitelé řeknou, Čo potřebují

Zdravotnická zařízení na Zemplíně včetně Vranovské nemocnice navštívil v těchto dnech představitel Řádu maltézských rytířů Guido Stöckl, který si prověřil využití humanitární pomoci přímo v terénu.

„Nejsem tu proto abych všechno sčítat, případně kontroloval. Z této návštěvy připravím reporty pro nemocnice, z nichž bylo jednotlivé vybavení zasílány,“ prohlásil v prostorách Vranovské nemocnice Stöckl.

Jak řekl pro TASR, pomoc ze Švýcarska bude směřovat na Slovensko iv následujícím období.

„S řediteli nemocnic se setkávám i proto, abych je požádal o seznam 10 věcí, které nejvíce potřebují,“ poznamenal.

Stovky zásilek humanitární pomoci směřovaly v posledních letech ze Švýcarska kromě Slovenska i do dalších zemí.

„zasílali jsme ji například do Kambodže, Uruguaye, Konga, Litvy [1] , Estonska, Polska, Albánie [2] , Libanonu a jjiných států, „uzavřel Stöckl.

References

  1. ^ Litvy (www.sme.sk)
  2. ^ Albánie (www.sme.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.