Spamem může být i žádost o souhlas na zasílání, upozorňuje SOI

DSL.sk, 29.10.2012

Za nedovolené zaslání spamu může být Slovensku zákonem považovAno i zasílání prvotního e-mailu obsahujícího žádost o souhlas se zasíláním reklamních nabídek.

Ve svém stanovisku [1] ohledně nevyžádané pošty na to upozorňuje Slovenská obchodní inspekce, SOI .

Bližší analýzu zákonnosti a kritérií legálnosti takových žádostí, které slovenském subjekty poměrně běžně rozesílají, stanovisko SOI neobsahuje a bližší podrobnosti zjišťujeme.

V případě elektronické pošty, emailu, je podle platné české legislativy, specificky zákona o elektronických komunikacích, ZEK, zakázAno zasílání elektronické pošty pro účely přímého marketingu bez předchozího souhlasu. Souhlas musí být povinně možné kdykoliv odvolat.

Uživatelům, kteří jsou současnými nebo bývalými zákazníky firmy, tato může zasílat nabídky podobných zboží a služeb jaké od ní už odebírali i bez jejich souhlasu, i toto zasílání musí být možné odmítnout kdykoliv a to i předem při libovolném nákupu.

Legislativa se naposledy měnila s novým zákonem platným od 1. listopadu loňského roku, kdy v něm došlo k několika změnám. Práva spotřebitelů se v jedné části posílily tím, že souhlas uživatele musí být prokazatelný.

Zákaz se ale na druhé straně zúžil jen na zasílání spamu fyzickým osobám a podle nového znění zákona zasílání spamu firmám zakázAno není. Přitem původní návrh nového znění zákona takové zúžení neobsahoval.

Spam ale zároveň ošetřuje i zákon o reklamě, který v aktuálním znění paušálně zakazuje zasílání nevyžádané reklamy.

Předkladatel nového znění zákona o elektronických komunikacích , ministerstvo dopravy za předchozího vedení, na naše otázky ještě z konce loňského roku ohledně důvodů této změny v ZEK, kdo ji navrhl a jak ji odůvodnil a ohledně výkladu právního stavu, Čo se týče zasílání spamu právnickým osobám, neodpovědělo.

Nejnovější články:


Diskuse:

V poslední době se přímo roztrhl pytel se spamem ve formě rozličných nevyžádaných nabídek zboží a zbytečných sluzby. Zejmena jeden neúnavný Spamer z Košic mi leze na nervy – poradte: Čo s nim?

Když si chuj a registrovat se všude se svou email adresou tak je to Tvůj problém. Osobní adresou jsem registrovaný např. jen v renomovaných eshopech, fórech a podobně. Na různé „Registrace“ kdekoliv pouzivam druhu adresu. Prva je cista a ta druha zasraný spamem.

Pokud nechces spam nepoužívej svou adresu kdekoliv a jakkoliv.

Nevím proč dostal tento diskutérů tolik minusiek, protože já to dělám stejně a funguje to ideální.

ale tady nejde jen o pochybně Registrace. Mame firemní adresy a poslu ti klidně na vsechny uvedene v sekci kontakty ten isty spam.

Tak kontakty na webu zveřejněte jako bitmapový obrázek 🙂

Tím chci říci, že ho pak nezachytí roboty …

ja pouzivam spam filtr

zablokuj si jeho adresu, pokud mas gmail dej „Nahlásit spam“, gmail mě velmi vymakaný spam filtr

SOI = výpalníci!

Čo to trepeš?

Pravděpodobně si myslí že SOI je OSA, nechme ho v tom: D

minule vidim na ulici billboard na OSA, vravim si fajn, Repcik se začal angažovat na Slovensku, podidem blíž a to SOI …

A není pak spam i reklama v televizi? Já jsem o ni nežádal, nikdo se mě neptal, a přesto mi ji vysílají. Když se Nadya tím zamyslíte, není jakákoliv bezna reklama (na webu, v TV, billboardy …) vlastně spam?

Billboardy nemusis vyhazovat ze schránky 😉

Já nevím, ale pouze na STV-čkach (a ČT-čkach) přerušují vysílání reklamami. Na každé jiné obchodní TV přerušují reklamy vysíláním „nereklamního obsahu“ …

Ale ano. žádal si. ked si si koupil telku tak si souhlasí s přijímáním všeho Čo vysílají ….

se vzbudíte

nemusi se registrovat staci ze nejaky kamos da
CC a ne BCC rozšiřuje seznam vela adres a posle to na nejaky email kde si uzivatel importovat mailbox do nějaké kvazi sociálních sítí následně se to síry už jako lavina

typicky priklad je BADA.cem a tomu podobně pak zacina spam chodit pořád připadne pokud někdo mě v boxu hodně adres a chytit nějakého červa / trojan Čo jejich ukradne velmi casto různé male firmy a na to staci jim poslat email následně ti zacne chodit spam ktery ma v hlavičce tvou vlastní adresu a podobně

dalsi pripad je Propagační leták tam se sbírá nicky přes nektere jeho slabr místa doplnit sa@azet.sk a pak ti přijde nabídka na voňavky v podobě zádosti o souhlas a tak dalej
moznosti je stale dost pro boxy ktere musí primát neznámé adresy muze byt spam filtr problem na soukrome je to snadné kdo není v adressbooku Reject – a email od samého sebe Reject

ale i to se da asi este osrat cize boj se smamem je jako s malárií 🙂

Netřeba se tím zabývat buďme rádi že nás o něčem informují a kdyz se mi to nelíbí tako to vmyžem přece žádný problém.Jak vidím lidé se tak nenáviadia že za jeden takzvaný spam a ani nevede jestli je to spam by zavraždili toho kdo jim to poslal. Se pamatujte.

ale pozor takyto nevyžádané spam vytěžit IS
a pokud nemas legální možnost ho obmezdit je to problem
někdo ti zátěži IS ktery ty pak musis upgradovat

dalsi priklad je ze nemas moznost tisknout bezdomovců
z nekterych lokalit a jejich spoustu se bude pouze zvyšovat
budes to procházet hlavně pokud ta to postupem casu obtěžuje :)?

Přidat komentář [2]

References

  1. ^ stanovisku (www . soi.sk)
  2. ^ Přidat komentář (www.dsl.sk)

zaslání zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.