Trnava 18. října (ČTK) – Po roce připravuje Poštovní ohlašovna a úložiště (pou) v Trnavě opět dražbu nedoručitelných zásilek. Toto jediné pracoviště svého druhu na Slovensku soustřeďuje listovní a balíkové zásilky, které nebylo možné doručit adresátovi. Od začátku roku je v pou zaznamenali spolu 104.616. Z nich bylo 87.977 obyčejných a 15.439 doporučených dopisů a 1200 balíků.

Na zásilkách nebyla buď správně uvedena adresa – chyběla ulice případně město, nebo to byly jiné důvody, například adresát si nevyzvedl zásilku na poště v odběrní lhůtě zda se přestěhoval. Úložiště má právo bezadresné zásilky otevřít, aby zjistila adresátů a pokusila se doručit jim jejich poštu. Častým obsahem zásilek bývají knihy, CD, DVD, obuv a obnošené oděvy, ale i osobní doklady, od pasů přes občanské průkazy po průkazy pojištěnce zdravotní pojišťovny. Všechny obyčejné listovní zásilky se uschovávají tři měsíce a následně se skartovat.

Doporučené zásilky a balíky zůstávají v POU jeden rok, pak putují do dražby. Do letošní, která bude v hale Pošty Trnava 2 na Dohnanyi ul.. 17 (u nádraží) v sobotu 20. října od 13.30 h, je určen obsah 89 zásilek. TASR dnes o tem informovala Andrea Pivarčiová z oboru komunikace České pošty (SP), a. s.

Výtěžek z prodeje, snížený o sazby uložení a veřejné dražby, patří odesílateli. Pokud mu ho nelze z jakýchkoliv důvodů vydat (např. z důvodu, že je neznámý nebo výtažek odmítá převzít), SP ho uloží na dva roky, pak se stává příjmem společnosti.

Podobné články:

  1. POŠTA: Slovenská pošta získala ocenění za doručování expresních zásilek [1]
  2. Slovenská pošta připravila výstavu o historii B. Bystrice a B. Štiavnice [2]
  3. SLUŽBY: Slovenská pošta získala poštovní licenci na 10 let [3 ]
  4. BANSKÁ BYSTRICA: Slovenská pošta získala za poštovní známky zlatou medaili [4]
  5. Slovenská pošta vydala dvě známky s chráněnými rostlinami [5]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.