Odboráři a vedení dopravního podniku se včera setkali s primátorem Košic Richardem Rasim. Obě strany by podle něj měli zchladit hlavy a hledat kompromis. Před týdnem odborářský předseda Vladislav Stankovič uvedl, že o tem, zda budou stávkovat, se rozhodnou po setkání s primátorem. I když včera z něj spokojený neodcházel, ostrý stávku zatím vyloučil. „Dostali jsme návrh od předsedy představenstva DPMK, o kterém ještě budeme spolu jednat. Termín zatím neznám a sám nevím, Čo mám řidičem říct. Stále jsme však v stávkové pohotovosti, „uvedl V. Stankovič.

„Jednání probíhají už velmi dlouho a nic se s tím neděje. Pokud se dohodne stávka, přidám se, „konstatuje řidič autobusu Dušan.

Podle předsedy představenstva DPMK Zdenka Schramla si avizovaný stávku řidičů vyjasnily. „Kolektivní vyjednávání ještě pokračuje,“ konstatoval. Primátor Košic si vyslechl obě strany a podle něj situace v podniku má řešení, jen je třeba hledat kompromis. „Je třeba zchladit hlavy na obou stranách, „uvedl R. Raši, podle kterého by v případě, že se nedohodnou, měli město a dopravní podnik za úkol jedinou věc, a to zajistit fungování městské dopravy. J když, to nekonkretizují. Odborářský předák Stankovič poznamenal, že v případě stávky řidičů by to mohla být nějaká jiná přepravní společnost.

odborů předák Vladislav Stankovič. odborů předák Vladislav Stankovič.

Odboráři požadují dořešit pravidla rozvrhování pracovní doby řidičů, zachovat zaměstnanecké slevy či řešit problémy s čerpáním dovolených. Řidiče trápí i nízké příjmy, někteří přišli io více než 100 € měsíčně.

Předseda představenstva DPMK Zdeněk Schraml. Předseda představenstva DPMK Zdeněk Schraml.

Autor: Nový Čas, hkl

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.