Doporučené zásilky z Velké Británie vám nedoručí Slovenská pošta, ale konkurenční podnik. Proč, Britové neříkají.

BRATISLAVA. Čekáte balíček z Anglie? Jeho doručení nezjistíte podle žlutého lístečku od České pošty, už měsíce doručuje doporučené balíky z Velké Británie konkurenční kurýrní služba.

Zatímco balíky poslané přes britskou poštu RoyalMail doručuje na Slovensku společnost General Logistics Systems (GLS), zásilky podané na naší poště doručuje v Británii i nadále RoyalMail.

Proč měnili, neříkají

Britská královská pošta vyměnila naši státní poštu za GLS loni, když se zcela liberalizován trh s poštovními službami.

„Je na svobodném rozhodnutí odesílajícího poštovního podniku, jakého partnera si vybere na doručení zásilek ve státě určení,“ říká mluvčí České pošty Stanislava Pondelová. Změna se přitem týká pouze doporučených balíků, listy z Británie u nás stále doručuje Slovenská pošta.

Zda je za změnou nespokojenost se službami naší státní pošty, britská RoyalMail ani po týdnu nevysvětlila.

GLS si mohla britská pošta vybrat i proto, že jde o její dceru. Slovenská pobočka GLS nechtěla téma komentovat, odkázala na RoyalMail.

Slovenská pošta odmítá, že je nespolehlivým partnerem. „Kvalita našich služeb je pravidelně vyhodnocována nezávislými mezinárodními organizacemi, řadí se mezi nejspolehlivější v Evropské unii,“ tvrdí Pondelová.

Státní poštovní operátor má podle Pondelovej na stole stížnosti adresátů, kterým doručila nebo měla doručit zásilku z Anglie společnost GLS. „Na tuto skutečnost byla upozorněna i RoyalMail,“ tvrdí státní pošta.

šedesáti ročně

To, že zahraniční národní pošty mění doručovatelů svých zásilek, není jen případ Slovenska. Podobným problém čelí i národní poštovní operátoři v Česku, Polsku či ve Slovinsku.

RoyalMail byl významným partnerem České pošty.

V roce 2011, když ještě zasílala jeho doporučené zásilky, takto na Slovensku doručila 60 tisíc zásilek. Podle Pondelovej šlo o šestého největšího partnera podle objemu přijatěch doporučených zásilek.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.