Lepší služby

Jak pro Aktuality.sk uvedl šéf internetového obchodu Tekra.sk Dušan Valentovič, jim se podařilo během vánočního období zvýšit tržby o přibližně 30 procent oproti loňsku. Podle něj důvodem, proč Slováci nakupují stále více online, jsou stále se zlepšující služby obchodníků.

„Rozšířili jsme nabídku, zrychlili jsme dodání – při téměř polovině zboží zajistíme doručení do 24 hodin zákazníkovi a snažíme se Čo nejlépe radit našim zákazníkům,“ přiblížil.

Valentovič si myslí, že jim pomohla i certifikace případně účast v soutěži shop roku. Nejprodávanějšími produkty byly v tomto internetovém obchodě tablety, herní konzole a televizory.

Pokračování článku pod reklamou videoreklama

Nákupní horečka začíná v listopadu

Úspěšné předvánoční období online prodejců potvrzuje i marketingová manažerka portálu pro srovnávání cen Pricemania.sk Simona Chrappová. „Na základě našich statistik víme, že čísla prezeranosti jednotlivých produktů se zvýšily ve srovnání s loňským rokem. Pocítili jsme i větší poptávka ze strany e-shopů o reklamu a promo na naší stránce, díky čemuž se mohli přiblížit svým zákazníkům, „řekla Chrappová.

Předvánoční nákupní šílenství se již téměř tradičně na internetu začíná kolem 15. listopadu a vrcholí v prvních dvou prosincových týdnech. Rapidní pokles zájmu o zboží e-shopy zaznamenávají od 20. prosince. Podle letošních statistik Pricemania.sk většina Slováků toužila po tabletě.

Zatímco v roce 2010 tablet chtělo jen malé množství lidí, od roku 2011 zájem o něj neustále roste. V roce 2012 se stal Nejprohlíženější kategorií během předvánočního období a stejně tomu bylo i letos.

Novoroční výprodeje

I když internetové obchody zaznamenaly nárůst tržeb nic nenechávají náhodě ani v následujících týdnech. Stejně tak jako kamenné prodejny i eshopy už rozjely povánoční a novoroční výprodeje. Slevy se pohybují od 30 do 70 procent.

TOP produkty v předvánočním období v roce 2013

  1. kávovar Krups kp1009 Dolce Gusto
  2. mobilní telefon Samsung Galaxy i8190 SIII mini
  3. parfém Chanel Coco Mademoiselle

TOP produkty v předvánočním období v roce 2012

  1. kávovar Bosh Tassimo
  2. mobilní telefon Samsung Galaxy i9300 SIII
  3. tablet Tracer Ovo Lite 8GB

Zdroj: Pricemania.sk

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.