Tento text je tiskovou zprávou, která je publikována v plném znění. Redakce nenese odpovědnost za její obsah.

Zákazníci si mohou pohodlně doma přes webstránku www.itesČo.sk / potravinydomů [ 1] vytvořit nákupní seznam, podle kterého jim speciální zaškolení pracovníci přinesou nákup domů až ke dveřím. Od dnešního dne je služba dostupná v Bratislavě a okolních městech a po spuštění ní Tesco obslouží týdně téměř 1 000 zákazníků.

Po několikatýdenní testovací provozu Tesco od 3. října oficiálně spouští službu Potraviny domů v Bratislavě av několika okolních městech, například v Senci, Pezinku či Stupavě. „Služba je součástí naší strategie, v jejímž rámci chceme dát zákazníkům možnost používat naše služby při každé příležitosti, a vhodně doplňuje spektrum různých formátů obchodů, které již na trhu máme. Zapadá také do našeho cíle být nejmodernějším maloobchodním řetězcem na Slovensku a přinášet na trh inovace a nové způsoby nakupování. Věříme, že tato novinka zákazníkům v hektickém světě nejen usnadní nakupování, ale jim i ušetří čas, který budou moci věnovat své rodině, oddychu nebo koníčkem, „řekl u příležitosti představení služby Martin Dlouhý, generální ředitel Tesco Stores ČR as

Jak to bude fungovat?

Zákazník si po registraci na webstránce http://www.itesČo.sk/potravinydomov/ [2] udělá nákupní seznam a vybere si z nabízených volných termínů dodání. Nejde však o internetový obchod, upozorňuje společnost. „Je to unikátní služba, v jejímž rámci si zákazník» zve «Tesco domů a až tam – u dveří zákazníka přichází ke koupi zboží. Na internetu si tedy zákazník nedělá závaznou objednávku, pouze nákupní seznam. Výhodou tohoto systému je, že zákazník se může u dveří, když si všechno zboží osobně prohlédne, rozhodnout, které položky ze svého seznamu si chce koupit a které ne, „vysvětluje podstatu nové služby Katarína Tokárová, manažerka projektu, Tesco Stores ČR, as

Pokračování článku níže

Jelikož k samotné koupi dochází až u dveří bytu, zákazník platí za zboží ceny, které jsou aktuálně platné v hypermarketu v den dodání. Cena tedy může být v některých případech nižší nebo vyšší než cena na internetu v den, v který si dělal zákazník nákupní seznam.

Zákazník si může vybrat ze dvou způsobů úhrady: platbu kartou přes internet nebo kartou u dveří po převzetí zboží. Každý z pracovníků rozvážajúcich zboží má k dispozici přenosný platební terminál. Platba hotovostí není možná. V případě platby kartou přes internet dojde ke stržení částky po převzetí nákupu zákazníkem a potvrzení nákupu pracovníkům rozvozu po jeho návratu do obchodu. Zákazník tak vždy platí pouze za zboží, které skutečně odebral. Při vyskladnění zboží se však zákazníkovi na určitý čas na kartě zablokuje částka rovnající se výši předpokládaného nákupu. Částka z karty však bude reálně stržena až po doručení a poté, Čo zboží probere.

Nákupy podle zákaznických seznamů budou dělat speciální vyškolení pracovníci vychystávání zboží ve dvou hypermarketech Tesco Extra – Zlaté písky a Petržalka. Ti jsou speciálně vyškoleni t když, aby vybírali zboží s nejdelší zárukou podle pravidla „koupil by sis to sám?“.

Pokud náhodou není některá položka z nákupního seznamu zákazníka k dispozici, vybere pracovník položku, která je nejvíce podobná původně vyžádané položce, a tuto vloží do barevně odlišné tašky t když, aby zákazník viděl, že jde o jiný produkt, než si zadal ve svém nákupním seznamu. Záleží pak už jen na zákazníkovi, zda se pro tuto alternativu rozhodne nebo ji odmítne.

Samotná Služba Tesco Potraviny domů bude stát 3,99 eura. Ceny všech výrobků budou stejné, jako jsou v hypermarektoch Tesco v den dodání. Podrobnější informace o pravidlech a fungování služby jsou k dispozici na internetu. „Projekt připravujeme už několik měsíců a jeho spuštění předcházela po několika testovací fáze. Naším cílem je přinést zákazníkům kvalitní novou službu, která dosud na trhu nebyla, „dodala Kateřina Tokárová, manažerka projektu, Tesco Stores ČR, as

Řidiči prošli speciálním školením

Tesco bude na rozvoz objednaného zboží využívat jen vlastní vozidla, nikoliv externích přepravců. Aktuálně má Tesco 15 speciálně upravených dodávek, postupně jejich počet zvýší. Dodávky jsou vyrobeny na míru pro novou službu Tesco Potraviny domů. Auta mají speciální část na převoz trvanlivých potravin, chladící a mrazící část pro dodržení teplotního řetězce. Objednávky jsou rozděleny a přepravovány ve speciálních zelených přepravkách a každé vozidlo má kapacitu 120 takových přepravek.

V čem je výhoda služby Tesco Potraviny domů

• Široký sortiment (okolo 19 tisíc výrobků) – chlazené potraviny, mražené potraviny, trvanlivé potraviny, drogerie, vybraný průmyslové zboží
• Dovoz až ke dveřím zákazníka iv obytných domech bez výtahu a bez omezení hmotnosti
• Ceny zboží jako v hypermarketu v den dodání nákupu včetně akcií
• Dovoz v čase, který zákazníkovi vyhovuje: 7 dní v týdnu, 2 – hodinové časy rozvozu mezi 10.00 a 22.00 h
• Možnost objednat si službu již na následující den nebo až do 3 týdnů
• Kontrolovaná teplota při rozvozu zboží
• Platba kartou nebo přes internet, přičemž finanční prostředky jsou odečteny z účtu zákazníka až po doručení zboží
• Tesco vytvoří více než 55 nových pracovních míst

Společnost Tesco Stores ČR, a. s., člen Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, vstoupila na slovenský trh v roce 1996 av současnosti provozuje 127 obchodů, z toho 5 obchodních domů, 24 expresů, 60 hypermarketů, z toho 8 Extra, 38 supermarketů a 17 čerpacích stanic. Provozuje také dvě distribuční centra na potraviny v Beckově av Prešově a čtyři obchodní centra Galerie v Bratislavě – Lamači, Trnavě, Nitře a Dunajské Stredě, ve kterých je přes 150 obchodů se zaměřením zejména na módu, obuv, doplňky, jakož i široké spektrum služeb včetně občerstvení a možností zábavy zejména pro děti. Se svými více než 9 700 zaměstnanci patří společnost Tesco k největším soukromým zaměstnavatelům na Slovensku. Základem filozofie společnosti Tesco je poskytnout zákazníkovi nejvyšší kvalitu za nejlepší cenu a stát se obchodem pro všechny.

(tisková zpráva)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.