nákupní tašky V minulé části jsme si řekli, že kvalitně a hlavně levně se dá přes internet nakoupit dokonce já z Číny. Dnes si povíme, jak najvychytenejšie čínské e-shopy fungují a jak se tu dá bezpečně nakoupit.

Už tedy víme, že k těm nej čínským e-shopem patří aliexpress.cem [1] , alibaba.cem a také martofchina.cem. Martofchina má však malou nevýhodu. Podle vlastních výzkumů můžeme říci, že žádný z prodejců tam zatím nenabízí poštovné zdarma. Naop když, aliexpress tuto možnost nabízí, a proto se seznámíme s nakupováním právě zde.

Jak nakoupit na aliexpress.cem

At už hledáte levné oblečení, bižuterii, doplňky do domácnosti, nebo třeba i do auta, to vše najdete na aliexpress.cem. Pokud budete postupovat podle následujícího návodu, výsledkem by měla být Vaše spokojenost.

  1. Vytvořte si účet v sekci „My aliexpress“. Je to jednoduché a hlavně to nic nestojí. Vyplníte svůj e-mail, heslo a základní údaje potřebné pro doručení zásilky.
  2. Vybírejte zboží. Na stránce je uspořádán dostatečně přehledně. Jsou tam hlavní kategorie, ve kterých je zboží dále rozdělen do pod kategorií. Vybírat také můžete z nabídky na úvodní straně. Jsou zde různé vychytávky, slevy, akce a podobně.
  3. Zboží v konkrétní kategorii možná i selektovat. Je zde možnost zvolit například podmínku „Free shipping“ (doručení zdarma), tedy vybíráte jen ze zboží, které budou i na Slovensko doručené zdarma.
  4. Po výběru zboží jednoduše kliknete na „Buy now“ a přistoupíte k placení. Zde je třeba vyplnit údaje z kreditní karty a platba bude okamžitě stažena.
  5. U každého zboží je uvedeno i jméno prodejce. S ním můžete komunikovat a to buď prostřednictvím chatu (pokud je online) nebo prostřednictvím zpráv. Jakékoliv nejasnosti je tedy hned možné vyříkat přímo s prodejcem.
  6. POZOR! Pro úspěšný nákup volte vždy spolehlivých prodejců. Hodnocení kupujících a zpětnou vazbu najdete přímo v popisu zboží, kde je i možnost prohlédnout si kompletní nabídku prodejce. Pokud je Vám tedy některý z prodejců sympatický, můžete nakupovat jen u něho. Prodejci se často odvděčí různými slevami, zbožím navíc a podobně. Vyplatí se, nemyslíte?
  7. Po nákupu a zaplacení je možnost cestu zakoupeného zboží i sledovat. V sekci „My aliexpress“ – „My orders“ vidíte, kde se Váš balík nachází. Poté, jak aliexpress odešle platbu prodejci, ten má 24 hodin na to, aby zásilku odeslal. Po odklikneme na „Shipment“ zjistíte dokonce i číslo své zásilky a to, Čo se s ní děje. Samozřejmě iv této fázi můžete s prodejcem neustále komunikovat.
  8. Váš balíček dorazil! Trvá to sice o něco déle, než při nákupu na Slovensku. Ušetříte však nemalé peníze a můžete si koupit to, o čem u nás občas ani netušil …

Pro zajímavost doplníme i vlastní zkušenost. Vybrali jsme si zboží, při kterém prodejce nenabízel doručení zdarma. Po oslovení byl však prodejce mimořádně ochotný a poskytl slevu v ceně poštovného (ve výši 77 USD!). Komunikovat se tedy určitě vyplatí. Příjemné nákupy a hodně radosti z kvalitního a levného zboží od aliexpress.com!

foto: pixmac.sk

References

  1. ^ aliexpress.cem (aliexpress.com)

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.