Rádi a často nakupujete na internetových inzertních portálech? Tak vy už asi víte, jak se vyhnout podvodným inzerátům. Naše rady jsou určeny spíše pro ty, kteří nemají zkušenosti s těmito nákupy.

Možná se už i vám se stalo, že jste při hledání na internetu narazili na inzerát [1] , kde jste něco našli za výrazně nižší cenu.

Důvody mohou být různé, proto bychem Vás chtěli upozornit jak nenaletět podvodníkům. Připravili jsme pro Vás pár užitečných rad jak nenaletět takzvaným téžpodnikateľem.

1. Kontaktní informace

Kdo chce něco prodat, záleží mu na tem, aby ho zájemce mohl Čo nejsnáze kontaktovat. Vyhýbejte se prodejcům, kteří neuvádějí kontaktní údaje nebo nekomunikují. Později si tím ušetříte zbytečné problémy. Podvodníci mají často vymyšlené telefonní kontakty (0900 000 000) a dá se s nimi komunikovat pouze přes mail.
Neomezujte se jen na mailovou komunikaci, ale si i zavolejte. Pokud vám dotyčný nebude opakovaně zvedat, něco není v pořádku. Na druhé straně lidé nemohou být stále „na telefonu“ to také víme pochopit, proto můžeme dotyčnému zanechat krátký vzkaz se svými kontaktními údaji. Pokud je prodejce důvěryhodný a má zaáujem o prodej svého zboží s největší pravděpodobností Vám později zavolá zpět.

2. Cena za zboží

Podvodníci nabízejí zboží přes inzerci za příliš nízké ceny oproti běžným cenám. Jejich cílem je ukrást Vaše peníze. Jsou to známé praktiky mnoha podvodníků. Proto si můžete ověřit podobné nabídky iu jjiných prodejců. Zde doporučujeme si zboží převzít osobně!

3. Platba za zboží

Ctěte si vaše peníze a nikdy neplaťte předem. Nejefektivnější a nejbezpečnější je setkat se na neutrálním místě s prodejcem osobně. Zboží si před koupí vyzkoušejte.

4. Doručení zboží

Při osobním převzetí zboží si s sebou vezměte i nějakého dobrého známého a před definitínou koupí zboží se ještě jednou dobře poraďte. Pokud si zboží nemůžete probrat osobně, nechte si ho poslat poštou na dobírku, případně kurýrem. Platíte, až když vám zboží reálné přijde. Balík si otevřete at už na poště, nebo před kurýrem. V případě reklamace budete mít důvěryhodného svědka.

References

  1. ^ inzerát (www.lacnopredam.sk)

doručení zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.