- Ľubo Huďo: Skuteční vládci světa oficiálně nefigurují ve vládách či mocenských strukturách

Dost často lidé vyznávající alternativní pohled na život, odsuzují chování masy lidí, která je plnohodnotně zapojena do systému a komerčního proudu. Nazývají jejich hlupáky, omezíte s malým IQ. Na druhé straně, lidé v komerčním proudu jsou vnitřně šťastní se svým způsobem života, líbí se jim seriály, nabízí reality show, zpravodajství jednoho pohledu a např. zprávy ze života celebrit. Pokud si čtou zprávy alternativního zpravodajství, nic jim neříkají, prostě je nezajímají. Říkají si, že jich se to netýká, a Čo z toho oni mají, či dokonce z jejich pohledu jsou naopak alternatívci jakýsi hlupáci. Každý totiž vidí jen to, Čo chce vidět. Tento trend není jen u starších lidí, ale hlavně převládá u většiny mladé generace. Trápí jejich mediální vzory, vzhled, spíše mají chut se bavit jako zkoumat „blbosti“ o dění světa, zda chtějí si budovat kariéru a ta se dá budovat jen t když, že se zapojí do systému a přizpůsobí se mu. Peníze jsou pro ně jedjjjjjiným cílem. Každopádně stále více lidí se stává pasivními, ztrácejí chut o skutečné dění, jeví nezájem.

Chtěl bych se zeptat, Čo si myslíte, zda má vůbec smysl otevírat oči lidí tohoto komerčního proudu a zároveň rozšiřovat jejich jednostranný pohled na svět, když to sami nechtějí? Není to jen zbytečně házení dřeva, do Nezanícenými ohně? Respektive, jak ukázat lidem, že pravda nemusí být vždy jen pravdivá, jak inspirovat lidi k většímu rozhledu?

Otevírání očí, aby veřejnost viděla nezkreslenou realitu a nedala se snadno zmanipulovat je běh na dlouhou trat, nebo ekonomicky řečeno či napsAno – dlouhodobá investice, jejíž výsledky ukáže až budoucnost. Podle přísloví Komu není rady, tomu není pomoci je skutečně zbytečné plýtvat energií a argumenty tam, kde je evidentní, že chybí vědomostní a inteligenční potenciál, ačkoli zdravý rozum častokrát překonává akademické vzdělání poplatného pseudointelektuála. Každá smysluplná činnost má své opodstatnění, i otevírání očí ve smyslu alternativních informací, i když Vás někdy sžírá skepse, že to asi nikam nevede. Ale i když se to podaří být jen v jednem případě, má to význam, ale nelze za to očekávat slávu, popularitu a peníze. Je to kombinace idealismu, sebeúcty a snahy ovlivnit budoucnost. Bez toho všeho bychem ani dnes nevydávaly časopisy, knihy, nevysílaly televizní a rozhlasový signál a nekomunikovaly přes laptopy. Faktem je, že uvažování a zamyšlení se je záležitostí menšiny, většina se raději baví, konzumuje a vegetuje ze dne na den, ale to platí již od starověkých Athén či Říma.

Jedna moudrost praví, že čím člověk méně ví, tím je šťastnější. Nevím, jestli jste viděli kreslenou pohádku „Doba ledová 3“. V ní když se zeptali dvou vačic, myslím, že to byly vačice, že jak je možné přesto, že se rozpadá svět jsou stále šťastné a veselé odpověděli, že je to jejich tajemství, ale že prozradí to tajemství: „Jsme strašně hloupé“!

S tímto souvisí i moje otázka. Myslíte si, že autoři i komerčních filmů chtějí přinášet skrytě nějaké uvědomění pro masy lidí, nebo jde jen o náhodu? Je právě taková sladká nevědomost tajemství štěstí podle Vás?

vačice z Doby ledové, bohužel připomínají lidst ve, tedy alespoň jeho část a nemusíme se dohadovat matematicky či statisticky, o jak velkou množinu a kolikaprocentní skupinu z celkového obyvatelstva jednotlivých zemí či Země ve skutečnosti jde. Nevědomost je někdy skutečně dar, protože nevedomec neprožívá strasti, pochybnosti a obavy uvažujícího člověka. A jestli je to lepší? Určitě je to výborné pro vládnoucí elity, duchovních i materiálních lhářů a spekulantů, od burzy po média, ale pro lidstvo jako celek je to neštěstí. Každý si může vybrat, zda mu ke štěstí stačí jen pohodlí, užívání a tupé prožívání pobytu na Zemi.

Záleží na tvůrci filmu, jestli má zájem i přes jednodušeu zábavu naznačit jakou-takovou myšlenku. Moudrému napovedz, a hlupák se i tak nechytí. Podle mé zkušenosti, ačkoli nechci být přehnaný optimista, přibývá uvažujících lidí, ačkoli pomalu a stále jsou ve výrazné menšině.

Myslíte si, že jednou dojde trpělivost lidí, přijde vzpoura, rebelie a padne aktuální kapitalistický systém, přijde zestátnění a převládne socialismus, zda nastane jakási nová forma systému – mutace demokracie a komunismu? Totiž z dlouhodobého hlediska se zdá, že tento systém nuceného ekonomického růstu není dlouhodobě udržitelný, stále se malá skupina velkopodnikatelů stává bohatší a lidé chudnou, střední vrstva se pomalu ztrácí.

Tento systém je nemocný, ještě uměle prožívá a má stále potenciál vydržet určitou dobu. No nikam nevede, nemá perspektivu a je to slepá ulička, přestože ještě nevidíme a nevíme, kdy a kde skončí jeho existence. Ztratil duchovní a etický rozměr, nabízí jen a jen neustálý růst, zisk a konzum a to věčně nevydrží. Je zbytečné používat termíny jako kapitalismus, socialismus či komunismus – všechny mají za sebou miliony mrtvých, nešťastných a zlomených lidí. Jejich idealistické podoby měli Daleko od jejich praktického realizace. Jen vyspělí a vzdělaní lidé, pokud vytvoří reálnou společenskou sílu, nastolí společenský systém, bez jakékoliv politoložka nálepky, který bude funkční, duchovně vyspělý a perspektivní nejen pro malou skupinu vyvolených, ale ani rovnostářské pro uspokojení širokých mas a jejich nenáročných potřeb. Systém na principu Každému to, Čo si zaslouží na základě svého chování, činnosti a přístupu k ostatním a prostředí, ve kterém žije. Bez diktátu politické korektnosti, falešného humanismu a prázdných frází o takzvané svobodě, takzvané demokracii a takzvaných občanských právech, které v praxi znamenají vlastně diktát menšiny vyvolených nad menšinou, která doplácí na nadpráva jjiných.

Na jedné straně se o Rockefellerů a Rothschildů mluví v různých konspiračních teoriích jako o nejmocnějších a nejbohatších lidech světa, ale na druhé straně se neumJítují v žebříčcích TOP 10 nejbohatších lidí na světě. Jsou podle Vás tyto žebříčky dělané účelově? I s podobným argumentem jsem se setkal, že oni nemohou být nejbohatší a nemají moc ovládat svět, protože prý nejsou ani v žebříčku nejbohatších lidí světa ..

Skuteční vládci světa oficiálně nefigurují ve vládách či mocenských strukturách, protože nejsou tak hloupí, na to mají své dobře placené a exhibicionistické loutky, zamilované do svého falešného pocitu moci a vlivu. Proto ani skutečných finančních elitárů nenajdete v žebříčcích nejbohatších osob, nebo uvěříte, že Gates, Kamprad či Mital určují, kde budou války, převraty, revoluce a jaké zákony budou uplatněny na kontrolu obyvatelstva? Je to jako s mafií, když nastrčené podniky pracují pro opravdové kmotry. No skutečný kmotr se nevycapí na obálku Playboye, Timesů či Forbes.

Na Slovensku se často hovoří o přímé demokracií jako o ideálním řešení. Podle mě na to občané nejsou připraveni, nemají prostě chut se zapojovat do politického dění. Mají problém přijít vůbec jednou za 4 roky volit, neumím si představit jak by vůbec věnovali pár hodin měsíčně
schvalování a podávání návrhů na zákony. Je podle Vás nutná změna politického systému, či spíše změna myšlení obyvatelstva? Myslím teď Slovensko.

Přímá demokracie je u nás nereálná. Přesně jak uvádíte, že lidé kašlou na volby či referenda. Čo je dobré pro Island, neznamená, že je dobré pro Slovensko. Na každý společenský model je potřebná určitá civilizační úroveň. Pokud se implantuje násilím, má určitou životnost, ale dlouho nevydrží, tím myslím z historického hlediska, ne z pohledu jednoho lidského života – např.. 70 let bolševismu v Sovětském svazu – pro někoho celý život, pro dějiny kapka v moři, ale třeba se z ní poučit. Tedy nejprve změna myšlení a pak změna systému. Jak říkal Karel Kryl, který určitě nebyl žádný totalitáři, ale v souvislosti se střední Evropou zdůraznil potřebu osvícené diktatury. Otázkou je, kdo bude mezi těmito osvítit? Mýlil se Kryl, nebo ne? Bezmezná rádoby svoboda a dnešní Klondike dává Kryl spíše za pravdu.

Žili jste určitou dobu v předchozím režimu. Byl podle Vás komunismus v tomto podání až tak špatný, jak se o něm říká dnes z pohledu běžného člověka?

Historii vždy píší vítězové a zkreslují a zamlčují fakta podle vlastních potřeb, aby udrželi obyvatelstvo v poslušnosti a letargii. No zločiny komunismu a la Sovětský svaz, Čína nebo Kambodža jsou nepopiratelné, ale realita na Slovensku či v Čechách byla jiná v 50-těch letech, jiná v 60. či v 80. letech. Největší tragédie je v tem, když kritici určitého systému sklouzne do stejných špinavostí a dokonce ještě větších, přičemž demagogií obhajují ten systém, díky kterému profitují a je mi úplně jedno, že pro většinu ostatních se toho kvalitativně moc nezměnilo a dokonce naopak jsou na tem ještě horší. Největší stupiditu dnešních pseudodemokratů je fráze – O víkendu si můžete odskočit do Paříže, za komunistů jste nemohli. – Já se ptám, kdo si to může dovolit? No určitě jen ti „šikovní“ Čo vědí, jak se uplatnit na trhu a ostatní jsou neschopní a líní a tak jim třeba. Nemůže se pro nás donekonečna starat stát. Ti šikovní věděli stát včas vytunelovat, vydělat na státních zakázkách a ostatní jsou pro ně neschopní závistivci. Největší ironií je, že ti okradeni a oklamáni si ještě dobrovolně volí parazitů ve volbách, aby jim vládli a určovali zákony.

Jaký je Vás názor, na to, že něžná revoluce byla plánovaný jev, jak se zmocnit státního majetku?

Něžná, at sametová mi už připomíná tradici jako někdy VŘSR, ale teď je VNZR-Velká listopadová sametová revoluce – její protagonisté a obhájci jsou dnes již stejní demagogové, manipulátoři a dezinformátori jako ti, proti kterým tzv.. bojovali. Dali si nový politický nátěr, namísto červené používají jiné barvy, ale stále pro ně platí staré bolševické – Kdo nejde s námi, jde proti nám! Chrání si pouze své peněženky, účty a pozice a kašlou na všechny ostatní. Znají jen své egoistické blaho a nanejvýš své rozmazlené rodiny a mají zde drzost poučovat ostatní a určovat jim jejich dobro. Nepoužívají Gulag a hesla, no žvaní o jakési slušnosti, toleranci a odpůrcům a tím, Čo jim stojí v cestě lámou vazy ekonomickou gilotinou – namísto něžnosti a sametu nastolili diktaturu zisku, levného komedianstva a prodejnosti za hrst drobných. A majetek a vliv je kromě pěstovaných disidentů jen a jen v rukou aktérů, Pohrobka a jejich potomků z řad Stb, Komunistické strany a jejich figurek v tehdejších podnicích zahraničního obchodu. Akorát jen, že vystupují v kostýmech křesťanské demokracie, sociální demokracie, liberálů či rádoby obyčejných lidí.

A na závěr poslední otázka. Myslíte si, že přijde třetí světová válka, podle vašeho pohledu na aktuální vývoj na světě? Přece jen pracujete se zahraničním zpravodajstvím dlouhodobě a máte určitě větší rozhled než většina lidí ..

Světová válka vždy posloužila finančně-mocenským elity, aby si řešili své zájmy a našli si záminku, politické figurky a osprostené davy, které jim posloužily na rozšíření svého vlivu, moci a finančních zdrojů i svetovládnych projektů. Zda dojde k třetí světové to jsou jen hypotézy a dohady, ale o jednem jsem přesvědčen, že ti, kteří mají prostředky na její rozpoutání a celosvětové masírování společenských nálad, nemají v úctě život jako takový a hlavně životy jjiných a zejména mají v sobě dost pokrytectví , aby nás prostřednictvím svých ohlašovací trub přesvědčovali, že to bude v náš prospěch, pro svobodu, demokracii a krásnější svět. Včera to bylo Rakousko-Uhersko a Saraje ve, pak Hitler a Polsko, nyní Ahmadínežád a Izrael-alespoň na první pohled a podle učebnic, zda médií hlavního proudu. A ve skutečnosti? No ti, kteří skutečně tahají šachovými figurkami na světové šachovnici, ale zbytečně je budete hledat v učebních textech, v žebříčcích nejbohatších lidí nebo v lifestylových časopisech.

Foto: http://www.stv.sk/spravodajstvo/redakcia/hudo-lubomir-1/ [1]

lh

Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [2] nebo jej ukažte přátelům na Facebooku [3] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tady!

JozefVarga. wajefuti49 [4] | ip: 62.197.22 | 2012-11-06 (10:17)
Systém je v globálu nastaven t když, že se začíná integrovat na udržení si moci postupnými procesy, které mají vyřešit problémy vyspělé společnosti a také třetích zemí souvisejících s demografií obyvatelstva planety az potřebou zavádění nových moderních technologií. Jak nato zareaguje většina nevědomého lidstva v 21 století tak to neví nikdo, ale na tyto budoucí události jsou elity Čo vládnou světu a zemím světa připravené. Politici jsou pouze dřevěné figurky na šachovnici, kterou vlastní nejbohatší a nejvlivnější lidé 21 století ze všech společenských směrů.
Masy jsou masírované médii a tím udržovala ve stabilitě systému diktatury v celém světě.

Také si klade otázku. Jak to skončí?

[5]
Pandemonium. darujete36 [6] | ip: 178.41.22 [ 7] | 2012-11-06 (15:36)
Jak se to skončí? Dám odpověď, jakou chce slyšet autor otázky z prvního příspěvku: Jozef Varga se nakonec stane prezidentem zeměkoule. Pak všichni budou žít šťastně až do smrti. A zazvonil zvonec a búzneniu starého Seni je konec … :-DDD
trtko. fumisima35 [8] | ip: 95.102.17 [ 9] | 2012-11-06 (18:52)
syhefufy … tak nadějný stranka no hned na začátku úrazu lidí za jejich nazor je trapne … mimo jiné pokud autora konspirativci úrazu vlastnymnazorem tak mu není pomoci ….
SomTenKtorySem. bocipera87 [10] | ip: 92.41.83. | 2012-11-06 (23:54)
Na otázku, zda rozšiřovat informace o spiknutí proti lidstvu je odpověď – jednoznačně ano!

Je zřejmé, že je třeba rozlišit člověka, který o žádné info tohoto druhu nemá zájem, ale většina i ovčanů se zajímá o dění kolem a podělit se s jednou dvěma větami nikdy neuškodí. Nikdy nevíme čím konkrétním danému člověku otevřeme oči a i když pro změnu (systému) není nutná většina populace, jisté (kritické) procento k nastartování pohybu je nutnost.

Ľubo jen klidně as výdrží vytrvej v nastoupeném směru, Čo děláš je dobré a smysluplné. Držím palce!

[11]
logon. mowogesu02 [12] | ip: 78.98.98. [13] | 2012-11-07 (07:51)
Jako vždy, velmi dobrý příspěvek, čemuž odpovídá i počet nasazených „trollů“. Už jen třeba odvést debatu na jiné téma, např. osočování věřící kontra ateisté nebo „bulinožrúti“ …. ai
JozefVarga. wajefuti49 [14] | ip: 62.197.22 | 2012-11-07 (10:56)

From: Jozef Varga [mailto: wargas@extel.sk ]
Sent: Wednesday, November 07, 2012 9:09 AM
To: ‚ generalny.manager @ strana-smer.sk
Cc: JUDr. Robert Kaliňák; ‚Jarjabek, Dusan (asistent)‘; ‚ monika.flasikovabenova @ europarl.europa.eu ‚; Subject: Integrovaný Globální Kapitalismus

Dobrý dámy a paní.

Občanům střední a východní Evropy Michal Gorbačů slíbil změnu a slovo dodržel. Po změnách v letech 1985 až 1990 padla železná opona mezi socialismem a kapitalismem. Pluralitní strany zahájeny reformy na západě i východě Evropy vedoucí prý k mírovému soužití národů a lepší budoucnosti lidstva s tržní soukromou ekonomikou, která v západní Evropě ve výsledcích národních soukromých ekonomik předstihla státní sociální ekonomiku orientovanou na dělníků a rolníků ve východním bloku pod správou SSSR po rozdělení světa mocnostmi, vítězi II světové války.

Spustil se proces privatizace, přijala se sbližování norem a předpisů západní Evropy, vstoupili jsme do EU, politici nám v Evropě ratifikovaly Lisabonskou smlouvu bez souhlasu obyvatelstva Evropy, později Smlouvu o přistoupení k ESM a výsledky těchto procesů čili

integrovaného globálního kapitalismu

už dnes zná lidstvo celého světa a tak politici nám hledají cestu k zastavení úpadku globálního kapitalismu v celém světě.

A tak se ptám, zkolabuje volný trh se soukromým vlastnictvím ekonomiky (dnes globální kapitalismus) podobně, jako zkolabovala státní plánovaná ekonomika (státní kapitalismus pro dělníky a rolníky)???

DOHODA o pádu socialismu.
http://dolezite.sk/DOHODA_o_pade_socializmu_55.html [19]

17 listopad 2012
http://dolezite.sk/17_november_2012_176.html [20]

Petr Cibulka – lustrace StB
http://dolezite.sk/Petr_Cibulka_LUSTRACE_StB_1.html [21]

Integrovaný Globální Kapitalismus

Ekonem SAV Peter Staněk:

Čeká nás propouštění a sociální krize

Na zaměstnanost primárně nepostihují změny v zákoníku práce, ale hospodářská recese, upozorňuje krátce po přijetí novely ekonem Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd Peter Staněk . Podle něj se máme na Čo „těšit“ – po současné krizi spotřeby nás čeká ještě silnější krize nezaměstnanosti, která může vyústit do sociálních nepokojů. V exkluzivním rozhovoru pro náš zpravodajský portál Aktuality.sk dále hovoří například o tem, že kdyby se méně podpláceli, bylo by i na platy učitelů …

V srpnu loňského roku jste v rozhovoru pro náš portál Aktuality. sk řekli, že to, Čo jsme zažívali tehdy, není ještě krize, ale že krize nastane až v lednu 2012. Dovolte proto otázku: Jak jste spokojen se svou předpovědí – vyšla vám? Jsme už opravdu v krizi toho pravého ražení?

Po dluhové krizi se začíná naplno projevovat krize globální spotřeby, přesně podle mých předpokladů. Tato fáze krize znamená, že se všude ve velkém propouští, vše se mrazí a reálná úroveň většiny obyvatelstva klesá nebo stagnuje. Není to jen domácí jev, je to vidět například i na tem, že už i Němci začínají sahat na své úspory. Taková situace znamená, že klesá spotřeba ve všech typech odvětví, většina podnikatelů se dostane do stavu optimalizace, včetně optimalizace počtu zaměstnanců. Na řadu půjdou nejdříve najatí a dočasní zaměstnanci, a kmenových si ponechají a budou doufat, že situace se o půl roku, o rok zlepší. Ale ona se nezlepší, a tak začnou propouštět i kmenových zaměstnanců. Krize se projeví naplno, jsme svědky například 30-procentní nadprodukce v automobilovém průmyslu, a tak krizi globální spotřeby vystřídá krize nezaměstnanosti a po ní přijde sociální krize.

V této situaci přichází k důležitým změnám, například v oblasti zákoníku práce. Konkrétní změny nastanou například při dohodářů. Je podle vás reálné, že každý třetí dohodářů dostane od zaměstnavatele řádnou pracovní smlouvu, jak to očekává vláda?

Pokud budou říkat různé skupiny, že to propouštění, ke kterému bude dále docházet, je otázkou změn v zákoníku práce , tak to nebude pravda. Klíčovým problémem je recese a přebytek ve výrobě. Samozřejmě se vedle toho sveze i propouštění agenturních zaměstnanců a podobně, ale klíčový problém není v zatížení odvody, ale v celkové recesi. Problémem, který se týká dohodářů, je ten, že pokud se jim příjem z dohody stal jedjjjjjiným příjmem a oni si neplatí různé odvody, například i na penzijní pojištění, tak z čeho jim později ty penze budou vypláceny? A budou chtít alespoň minimální sazbu. A z čeho jim ty penze budou vypláceny, když do systému nic nepřinesly? Smutným paradoxem je to, že se může stát, že ti, kteří nepracovali, budou mít vyšší penze než ti, kteří pracovali nebo pracovali na dohodu. Celkově za zhoršeným postavením dohodářů nebudou změny v zákoníku, ale ta celková recese a kdo tvrdí, že za to může zákoník, lže. Dostáváme se do recese, jejímž výsledkem bude menší potřeba práce, to je ten problém.

Hospodářství, vlastně celý HDP, v poslední době opět drží nad vodou automobilky. Jak si vysvětlujete, že tento segment se oklepem z krize jako první? Zřejmě nejde jen o bezedný asijský trh, protože už i Čína hlásí první stagnaci příznaky … Nebo si myslíte, že je to jen dočasné výšvihu vzhůru? A jak budou na tem slovenský automobilky?

První věc, která by nás měla zarazit, je, že šéfem Kie v Žilině se stává šéf strategie z Hyundai. To znamená, že Hyundai se chystá na strategickou změnu. Další věc – Peugeot v Trnavě zastavuje na tři týdny produkci. Třetí věc – Volkswagen hovoří o výrobě elektromobilů. A Čo je výhoda elektromobilů? Nevratná dotace 5 500 eur na prodaný vůz, a ta se vyplatí z peněz země, kde se automobil prodá. A teď si vezměte, že si zde Němci, nebo kdokoliv j jiný, budou moci nakoupit takové auta, odvezou si tyto ekologické auta domů a slovenské rozpočet bude zatížen částkou 5 500 eur na každé jedno prodané u nás. Samozřejmě, bude se vyrábět, zaznamená se export, HDP bude 2 – 2,5%, ale …

Stále si myslíte, že je reálná hyperinflace na úrovni od 20 do 40%? Kdy by taková apokalypsa mohla nastat?

Problém nekrytěch peněz se určitě musí projevit dříve či později iv hyperinflací. Inflace není důsledek ekonomického rozhodnutí, ale je to otázka politického rozhodnutí. Jde o tři věci. První – otázkou je, jak je vázán evropský rozpočet na období 2014 – 2020 na eurozónu. Druhá – žádná země nechce dát do rozpočtu více než dostane, to znamená 1,2% HDP. To znamená, že evropský rozpočet bude na úrovni 160 miliard eur ročně. Třetí – to znamená, že to nebude stačit na pokrytí potřeb, které evropský rozpočet má. Dále to znamená, že nebudou peníze na dalších nových členů. Abyste vyřešili rovnováhu mezi potřebami a zdroji, musíte se rozhodnout – buď domácí spolufinancování, možná deset, patnáct, někde dvacet, třicet procent, Revolving znamená, že část prostředků budete muset Evropě vrátit, nikdo neví v jakém čase, některé do dvou, do pěti let a podobně. A nebudou se podporovat regionální projekty, ale nadnárodní, jako například Podunajská strategie.

Možná trochu zjednodušená otázka, ale přece: která z vlád, která zažila krizi, tedy první Ficova, vláda Ivety Radičové, nebo současný kabinet – podle vás zápasí s krizí nejlépe? Kdo přijímá nejlepší opatření?

Nechci se vyjadřovat na téma kvality vlád. První vláda byla 4 roky, druhá rok a půl a třetí šest měsíců. Čili už takto je to nesrovnatelné.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.