Běžné listy do 60 g posílány v rámci Británie můžete poslat jako první ( 1st ) nebo jako druhou ( 2nd ) třídu. Známka pro první třídu je zlatá, stojí 32p, a pokud je zásilka odeslána do 13.00, měla by být do ručena následující den. Pokud je zasílána v rámci města nebo blízkého okolí, stačí ji poslat do 17.00. Modrá známka druhé třídy,
která stojí 23P, znamená doručení zásilky do tří pracovních dnů, ale obvykle je to spíš.

Známky si můžete koupit iv balení ( book of stamps ) po 6 nebo po 12 v různých obchůdcích nebo prodejnách časopisů. Známky jsou samolepicí, takže je nemusíte olizovat. Pokud na známkách není označena peněžní hodnota, ale jen třída, můžete je použít, i když se zvýší poštovné. Pokud zapomenete nalepit známku nebo nalepíte známku s nižší hodnotou, zásilka bude doručena, ale od adresáta může vyžadovat doplatek plus £ 1 za manipulaci.

Pokud posíláte poštou něco cenné, měli byste použít službu Special delivery. Cena začíná od £ 4,10 za 100 g zásilku. Zásilka je elektronicky sledována a pojištěna proti ztrátě nebo poškození. Dalším příplatkem ji můžete připojistit na vyšší částku. Zásilka by měla být v rámci Británie doručena následující den.

Pokud zásilka není urgentní a neobsahuje cenné věci, ale chcete mít jjistotu, že byla doručena, můžete použít službu Recorded (nebo Signed For ) Delivery , za kterou připlatíte k běžnému poštovnému 68P. Vypíšete speciální nálepku, jejíž jednu část nalepíte na obálku a druhá vám bude sloužit jako stvrzenka. Pokud chcete zjistit, zda zásilka
byla již doručena, zadejte číslo z stvrzenky do vyhledávače na www.royalmail.cem / trackandtrace [1] , nebo volejte na telefonní číslo 08457001200.

« Pošta v Anglii (předchozí strana)
»Balíky – posílání balíků (následující strana) [2] [3]

Hlavní stránka 7. kapitoly [4]

Doplňující informace ke kapitole Komunikace v Anglii [5]

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.