Original article

Podle zákona č. 25/2007 zbierky zákonů a vyhlášky č. 388/2009 od 1. januára 2010 vstúpil na Slovensku do platnosti nový systém spoplatnenia vybranej cestnej infraštruktúry. Spoplatnenú cestnú infraštruktúru tvoria vymedzené úseky ciest 1. triedy, ciest pro motorové vozidlá a diaľnic, používanie kterých se musí uhrádzat na základe elektronicky získaných údajů. Zmena se týka vozidiel s celkověu hmotností nad 3,5 tony nebo jazdných súprav s rovnakou hmotností, určených na přepravu zboží nebo víc jak deviatich osôb včetně vodiča.

Zavedenie nových sadzieb mýtneho se odrazí i na zvýšených nákladoch přepravných spoločností, které budou nútené pristúpit k úprave cen svojich služeb a produktů. Rovnako jak jiné doručovacie a přepravné spoločnosti, které pracujú i s vozidlami nad 3,5 tony, se i spoločnost DPD rozhodla zohlednit čast těchto zvýšených nákladů ve svojich tarifách.

Od 1. januára 2010 zavádza DPD takzvaný mýtny poplatek. Jeho výška je stanovená na 0,015 € bez DPH, za každý jeden začatý kilogram balíku. Mýtny poplatek bude fakturovaný jak samostatná položka ve forme prirážky při každem přepravenem balíku.

Príklad výpočtu: při 4 kilogramovem balíku se k štandardnej ceně balíku pripočíta 4 x 0,015 € = 0,06 € bez DPH.

zaslání zboží (source)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.