17.12.2013 | Zuzana Šindléryová, Mazars Tax k. s.

Firma z ČR (plátce DPH) nakupuje zboží od osoby povinné k dani (plátce DPH) z EU. Nejdříve doručí zálohovou fakturu, např.. na částku 1 000 EUR av textu je poznamen ano, že při úhradě do 7 dnů je částka tzv.. skonta 200 EUR. My uhradíme částku do 7 dní v částce 800 EUR. Zboží a vyúčtovací faktura přijde až o dva měsíce a na vyúčtovací faktuře je celková částka za zboží 1000 Kč + úhrada zálohové faktury 1 000 EUR pokud úhradě 0,00 EUR a pod textem je poznamenAno skonto za včasnou úhradu. Od dodavatele nepřijde žádný dobropis na skonto na 200 EUR. Jakou částkou samozdaníme vyúčtovací fakturu, jaký bude základ daně při pořízení zboží z EU? Máme základ daně určit podle § 22 odst. 4 zákona o DPH?

Při určení základu daně při pořízení zboží v tuzemsku z jiného členského státu se postupuje ve smyslu § 23 Zákona č.. 222/2004 Sb z. o dani z přidané hodnoty (dále jako „Zákon o DPH“), který přímo odkazuje na znění § 22 odst.. 1 4 až Zákona o DPH.

K zobrazení celého článku je třeba předplatné Piana nebo TRENDU

TREND Print + Digital

Získáte tištěný TREND a archiv na webu, neomezený přístup na TREND.sk, časopis do tabletu a další bonusy

74 € na rok

Objednat [2]

TREND Digital

Získáte TREND na webu, neomezený přístup na TREND.sk, časopis do tabletu a další bonusy

Od 19 € na 3 měsíce

Objednat [3]

Tagy: poradna , účetní poradna [4] [5]

References

  1. ^ Získat přístup (podnikane.etrend.sk)
  2. ^ Objednat (www.etrend.sk)
  3. ^ Objednat (www.etrend.sk)
  4. ^ poradna (www.etrend.sk)
  5. ^ účetní poradna (www.etrend.sk)
  6. ^ Registrace (podnikane.etrend.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.