Original article

Ne sem si istá, či má zmysel bojovat s ľudskou hlúpostí, lebo vraj, rovnako jak vesmír, i ona je bez konca, ale skúsim. Priznám sa, že mojím prvotným cieľem není ani tak zachránit niekomu 38 eur, jak dřív zamezit tomu, aby se na naivite nabalili hyeny v ľudskej koži. Raz se mi to už (dúfam) podarilo.

Tentokrát hyeny zaútočili na velmi citlivú (ženskú) strunu: jak schudnút. A to ne hocijako, ale bez námahy, trápenia, jen tkdyž. Zobneš si zázračného prípravku, zob sem, zob tam a ľale, slanina pôjde dole jak olej z panvice, když ji pokvapkáš purem. A k tomu všetkému, koľké šťastie, iba dnes platí akcia, lebo inak zázr když, který z teba vyrobí „andželinu“, stojí  69 eur, no když nezaváhaš a obratem si ho objednáš, bude ťa to stát smiešnych 38 eur a 31 eur máš ve vačku. A aby toho nebylo málo, hyena nabízí bombu, která ťa na zobkanie určite dostane: Když neschudneš za měsíc aspoň 8 kíl, nebo pro nejaký jiný důvod nebudeš s výrobkem spokojná, stačí když im pošleš zpět (nevedno kam) hoc i prázdny balíček a čuduj se svete, garantujú[1], že ti peníze vrátia. Takže si to zhrňme, i si pozobkáš, i ti vrátia peníze.

Prečítala sem si Všeobecné obchodné podmínky hyeny a dozvedela sem se (ako inak) zaujímavé veci:

„Žiadosti o vrátenie zboží nebo storná objednávek se posielajú e-emailem: support@nidora.cem. V žádosti uvedie zákazník důvod žádosti. Vyhradzujeme si právo neprijat žádost kupujúceho, když je odůvodnenie reklamácie nedostatočné.
Vrátený produkt musí být v rovnakem stave, v akem byl doručený (ako nový), neotvorený a bez porušenia obalu, tak jak byl před predajem, a musí být v pôvodnem balení.
Při vrátení zboží musíte doložit číslo objednávky osoby, která pôvodne produkt zakúpila a které údaje jsou uvedené v objednávce.
Zákazník má právo vrátit zakúpený produkt a požiadat o jeho výmenu za jiný produkt nebo vrátenie peňazí v dvou případech:
1. V případech preukázanej chyby naší spoločnosti (doručený byl nesprávny produkt nebo produkt s chybami kvality) musí zákazník vrátit produkt do 10 (desiatich) dní odo dne zakúpenia produktu. Náklady na dopravu znáša kupujúci.
2. Když rozhodnutie zákazníka vrátit produkt nevyplýva ze žádného z predtým uvedených objektívnych důvodů, spoločnost si vyhradzuje právo neuznat žádost. Když je reklamácia uznaná, zákazník může vrátit produkt do 10 (desiatich) dní odo dne doručení. V takem případě znáša všechny přepravné náklady jak i všechny rozdiely v ceně produktů zákazník.
Ve všech případech musia být produkty v rovnakem stave, v akem boli doručené zákazníkovi, úplné, bez jakéhokoli poškodenia a v pôvodnem obale. Když ne jsou vrátené do 10 (desiatich) dní, náš obchod nemá povinnost prijat žiadnu žádost o vrátenie peňazí.
V súlade s Podmienkami a ustanoveniami a souhlasem s vrátením produktu má zákazník právo na doručení iného produktu v rovnakej ceně nebo vrátenie peňazí. Vrátenie peňazí zákazníkovi bude uskutočnené do 90 (deväťdesiatich) dní odo dne, kdy nám byl produkt doručený.“

Udělat si obraz o serióznosti ponuky si hádam dokáže udělat každý. Čo ma však mrzí, že štátne inštitúcie nedokážu takýmto hyenám klepnút po prstoch. Když napríklad policajt může uložit pokutu vodičovi i za malý priestupok, rovnako by mal mít štát legislatívne páky na očividných zlodejů. Že firma není identifikovateľná, a preto ji nemožno postihnút (odpoveď SOI k môjmu podobnému článku[2]) je síce silný argument, ne však pro štát, či spotřebitela, ale pro hyenu, aby ve svojej drzosti šla až na doraz.

Ještě perlička na záver: Hyena ukladá zobkajúcim povinnost nepoškodit jej dobré jméno. Ani po dôslednem prečítaní celé stránky sem nenašla žádné jméno firmy ani IČO, takže i kdyby sem chcela poškodit jej dobré jméno, neviem jej prJít na jméno, takže preto hyena.  Ďalej má zobkajúci povinnost nedělat falošné objednávky. (Též vám po prečítaní této povinnosti napadlo to, co i mne?)

References

  1. ^ garantujú (www.nidora.com)
  2. ^ odpoveď SOI k môjmu podobnému článku (hubenakova.blog.sme.sk)

doručení zboží – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.