Pokud chcete obtěžovat svými zprávami celebrity, zaplaťte si. Facebook přichází v Británii s novou službou.

LONDÝN, BRATISLAVA. Po Američanech si budou moci už i Britové zaplatit za to, aby se jejich zprávy zobrazily na viditelném místě před očima celebrit a neznámých lidí mimo okruh přátel. Facebook [1] spustil v zemi placenou službu prioritních zpráv.

Podle deníku The Sunday Times se ceny za zprávy pohybují od 18 pencí po necelých 11 liber v závislosti na tem, komu je zpráva určena. Hodnotu kontaktu vyhodnocuje algoritmus podle popularity a sítě propojení které kolem něj vznikly.

Zatímco za správu rapperovi Snoop Dogg účtuje Facebook 10,08 libry, pozornost skladatele Michaella Nyman můžete upoutat za 1,81 libry. Slavná jména tak dostávají cenovku, která může vyvolat diskuse.

Podle Ameriky

Stejnou službu provozuje Facebook v USA od konce loňského roku s cenovkami 1,5 a 15 dolarů. Prominentní celebrity lze z USA oslovit za celou stodolárovku. Služba je dostupná pro uživatele starších 18 let, kteří jsou schopni uskutečnit on-line platbu.

Facebook zatím jen zkoumá situaci na trhu a pokouší se stanovit rozumné cenové limity.

Služba prioritních zpráv má frekventované účty zbavit od přetlaku nevyžádaných zásilek od kontaktů, které nejsou v seznamu přátel. Na každý kontakt se vztahují omezení, které určují denní počet zpráv přicházejících přes tento komunikační kanál.

Neznamená to, že zprávy nelze zasílat bezplatně. Jejich doručení se však bude lišit v tem, že budou uloženy ve složce, který při kontrole nových zpráv není oblíbený a mnozí uživatelé o něm ani jen netuší. Zůstanou tak nepovšimnuty.

Méně spamu

„Zpoplatněný systém zasílání zpráv kontaktům mimo okruh přátel do jejich složky došlé pošty má za cíl zamezit spamu, aniž se vytratila možnost takové osoby oslovit,“ píše Facebook ve svém prohlášení.

„Testujeme několik cenových hladin v UK a několika dalších zemích, abychem určili ideální výšku poplatku.“

Informoval o tem britský The Independent [2] .

References

  1. ^ Facebook (www.sme.sk)
  2. ^ britský The Independent (www.independent.Čo.uk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.