Společnost UPS již v pondělí informovala, že musí omezit doručování a ostatní své služby v některých místech amerických států.

BRATISLAVA, NEW YORK [ 1] . USA přes Světovou poštovní unií vyzvali ostatních poštovních operátorů, aby v příštích dvou dnech nevypravovali do USA žádné zásilky.

„Nebo jejich směřovaly na alternativní mezinárodní výměnné střediska americké pošty jako Chicago, Los Angeles nebo San Francis Čo,“ vysvětlila mluvčí České pošta Bela Lisáková.

Jelikož Slovenská pošta podle Lisákovej využívá přepravní středisko v New Yorku, listy či balíky do Spojených států sice naše pošta bude přijímat, ale odesílat je bude až na lety po 1. listopadu. „Respektive podle aktuální situace,“ dodala Lisáková.

Zničené překladiště

Zásilky na severovýchodní pobřeží Spojených států mohou z Evropy opozdí i několik dní. Zničené totiž nejsou jen pošty či dodávková místa, ale i významné překladiště poštovních operátorů na severovýchodě USA.

„Zpoždění odhadujeme na jeden až tři dny v závislosti na následků a rychlosti jejich odstraňování v konkrétní oblasti,“ řekla obchodní šéfka kurýrní služby TNT Express Mária Džundová.

Za normálních okolností trvá ekonomické expresní doručení zásilky do USA dva až tři dny, za příplatek vědí kurýři doručit zásilku i den po jejím podání na Slovensku.

Omezuje i UPS

Společnost UPS již v pondělí informovala, že musí omezit doručování a ostatní své služby v některých místech amerických států Connecticut, Delaware, Marylandu, Massachusetts, New Jersey, New York, Pensylvánie, Rhode Island, Virginie a hlavním městě Washingtonu [2] .

V těchto místech hlásí omezení i expresní služba FedEx. „Zásilky, které nejsou dodány z důvodu narušení dopravy, byly bezpečně uloženy v našich skladech,“ cituje prohlášení FedEx portál Post & Parcel.

Aktuální zpoždění či odhad doručení zásilky UPS doporučuje prověřit přes webovou službu sledování zásilky.

References

  1. ^ NEW YORK (www.sme.sk)
  2. ^ Washingtonu (www.sme.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.