Internetový maloobchodní prodej v Evropě se do roku 2018 zdvojnásobí na 323 miliard eur. Vyplývá to z tržního průzkumu společnosti Mintel.

Podle výsledků průzkumu 19 trhů v Evropě, internetový prodej v roce 2013 stoupne na 188 miliard eur ze 166 miliard eur v roce 2012. Realizovala jej společnost Mintel a zveřejnila agentura Reuters.

Největšími trhy pro internetový maloobchod do roku 2018 zůstanou Německo [1] Německo je stále nejvyšším přispěvatelem se společného rozpočtu EU, což mu spolu s lidnatosti dává velkou váhu v evropské politice. více na www.EuropskaUnia.sk» [2] Velká Británie [3] Velká Británení zakládajícím členem NATO NATO je mezivládní organizace sdružených zemí s úkolem chránit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. více na www.EuropskaUnia.sk» [5] členům G-8, stálým členem Rady bezpečnosti OSN, členem EHS se stala až v 70. letech. více na www.EuropskaUnia.sk» [4] [6] a Francie. Nejrychlejším tempem bude růst v Německu, Holandsku, Španělsku a Polsku. V přepočtu na obyvatele budou nejvíce utrácet v Norsku a Švédsku.

„Z pohledu e-commerce panují mezi severem a jihem Evropy velké rozdíly,“ uvedl analytik společnosti Mintel John Mercer. Poukázal, že francouzská míra účasti na trhu za Británií a Německem zaostává o pět let a španělská, řecká, portugalská a italská ještě více.

Rozdíly panují i ​​ve zboží, které jsou nejvíce kupované přes internet. Ve Spojeném království je nejpopulárnější on-line nakupování potravin.

„V kontinentální Evropě je on-line nakupování naopak velmi nepotravinářské,“ dodal. „Ale to se rychle změní,“ dodal.

Jak dále vyplývá z průzkumu, Britové a Francouzi mají nejvíce zájem o nakupování on-line a následně vyzvednutí zboží v obchodech. Tento trend ještě nezačaly následovat Němci, kteří preferují doručení objednaných produktů.

(EurActiv / Reuters)

References

  1. ^ Německo ( www.europskaunia.sk)
  2. ^ více na www.EuropskaUnia.sk » (www.europskaunia.sk)
  3. ^ Velká Británie (www.europskaunia.sk)
  4. ^ NATO (www.europskaunia.sk)
  5. ^ více na www.EuropskaUnia.sk » (www.europskaunia.sk)
  6. ^ více na www.EuropskaUnia.sk» (www.europskaunia.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.