Bratislava 1. července (HSP / Foto: ČTK)

Soukromá přepravní společnost odmítla komerční požadavek na přepravu osob na Národní pochod za život, protože má na ochranu života jiný názor

Ilustrační foto

Soukromý železniční přepravce Wagon service travel odmítl vypravit speciální vlak do Košic pro organizátory Národního pochodu za život s odůvodněním, že má odlišný pohled na ochranu lidského života. Organizátoři Národního pochodu za život to pokládají za pobuřující a velice znepokojivé.

Komerční požadavek organizátorů Národního pochodu za život zamítla pracovnice Wagon servis s argumentem, že mají jiné přesvědčení. „Vážíme si Váš požadavek na zajištění zvláštních vlaků 21. 9. a 22. 9. 2013 z Bratislavy do Košic. Po důkladném zvážení a analýze problematiky jsme dospěli k názoru, že náš pohled na ochranu života před a po početím je odlišný než Váš, proto nedokážeme vybavit přijatou požadavek k Vaší spokojenosti, „napsala pracovnice společnosti v zamítavém stanovisku.

„Jsme znepokojeni chováním komerčního subjektu, který nás odmítl, ne kvůli špatné zkušenosti z minulosti, nebo kvůli vandalismu, ale kvůli našemu přesvědčení, čímž popřel naši ústavou garantovanou svobodu projevu. Pro demokratickou společnost je nezbytné, aby měli všichni občané zaručeno stejné právo shromažďovat se a říct svůj názor. Navzdory tomuto incidentu budeme vždy veřejně říkat, že každý člověk si zaslouží život a jeho ochranu, „uzavřel mluvčí Národního pochodu za život Tomáš Kováčik.

Národní pochod za život jako nejvýznamnější událost svého druhu na Slovensku se bude poprvé konat s celoslovenskou působností. Lokální pochody za život se v různých městech konaly v březnu, z nich největší měl název Bratislava za život a zúčastnilo se ho 2000 zejména mladých lidí. Organizátoři zářijového pochodu očekávají účast více než deset tisíc pochodujících, kteří vyjádří podporu ochraně života od početí až po přirozenou smrt a promění Košice na Evropské hlavní město kultury života. Připravené budou i doprovodné akce – přednášky, workshopy, diskuse, koncerty či sv. mše se všemi slovenskými biskupy.

přepravní společnost –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.