Poslat článek emailem

Obsah zprávy:

Ahoj,
viz si tento zajímavý článek:

V japonském přístavu postiženém tsunami se objevilo zlato


Autor: Webnoviny.sk, dnes 11:39

Balík s cihličkami zlata v minimální hodnotě 186 tisíc eur byl doručen na adresu rybího tržiště v přístavním městě Išinomaki. Adresa odesílatele na něm však chyběla.


Obyvatelé japonského přístavního města, které patří k oblasti zdevastované zemětřesením a tsunami před dvěma lety, dostali anonymní zásilku se zlatým obsahem. Balíčky, ve kterých byly ukryty cihličky zlata, mají odhadovanou hodnotu minimálně 186 tisíc eur. Adresa odesílatele na nich však chybí.Balíčky se objevily ve městě Išinomaki v prefektuře Mijagi na severu ostrova asi před 11 dny. „Jelikož byl balík označen jako“ smíšený zboží „, náhodně jsem krabici otevřel,“ uvedl prezident rybího trhu Kunio SunONE. „Byl jsem ohromen, protože v balíku bylo 24-karátové zlato ve dvou cihličkách. Jedna byla zabalená v hnědém papíře, druhá ve stránce vytržené z časopisu a obě byly obalené bublinkovou fólií, „ dodal SunONE. V balíku nebyla přiložena žádná zpráva ani zpáteční adresa, zásilka však byla pravděpodobně odeslána z Nagana.Kilogramy zlata byly následně rozděleny mezi rybím trhem a dvěma organizacemi, které po katastrofách poskytly lidem pomoc. Ve městě Išinomaki přišlo při katastrofě o život 3000 lidí a přes 40 tisíc budů bylo zničeno.

Prezident místního rybího trhu uvedl, že peníze použije na rekonstrukci tržiště, které nyní funguje jen ve stanech. „Velmi si ceníme tento dar, určitě ho nepremrháme,“ dodal Yoshi Kaneko z organizace Ishinomaki Revival Support Network , které se také ušlo zlato od neznámého dárce.

Zemětřesení o magnitudě 8,9 a následné vlny tsunami si 11. března 2011 vyžádaly téměř 19 tisíc obětí na životech a způsobily obrovské materiální škody. Země vycházejícího slunce si druhé výročí největšího zemětřesení v Japonsku za posledních 140 let připomene již o tři týdny.

www.bbc.Čo.uk


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.