Original article

„Naším společným úsilím je spojit příjemné s užitečným a pomoci přirozeným způsobem těm, kteří potřebují teplo a pocit sounáležitosti. Obchodujeme se zbožím, které podléhá módním trendům. Zákazníkům nabízíme možnost koupit si nové oblečení se slevou, a přitem věnovat to starší obnošené občanskému sdružení, které se stará o lidi bez domova. Oblečení, které někomu již dosloužilo se tak dostane na místo, kde ho potřebují, ne do kontejnerů se smetím nebo do secondhandů, „vysvětlil Juraj Králik, majitel společnosti, která je autorem projektu.

Projekt funguje nejen pro online zákazníků, ale iv kamenných provozovnách na Slovensku, v Česku av Maďarsku.

Projekt Vánoce pro všechny, který dnes odstartoval tradici podpůrných aktivit společnosti, potrvá do 20. prosince. Logistika je zcela jednoduchá a rychlá. „Kurýr zákazníkovi nové oblečení doručí, a zároveň vezme od něj to staré. Ve sváteční dny tak budeme připraveni předat jej v prostorách Domca, který je jedním z projektů OZ Vagus, při dobré zelňačce a pohodě. Letos jsme se rozhodli pro Vagus z jednoduchého důvodu. Je to mladé a dynamické sdružení, kde pracují lidé s plným nasazením, entuziasmem, mají skvělé a hlavně efektivně nápady, jak pomáhat a komu., „Dodal J. Králík

„Tato pomoc je pro lidi bez domova velmi důležitá, právě v zimních měsících je největší riziko umrznutia a teplá bunda dokáže zachránit život. Proto si vážíme iniciativu společnosti Zajo a budeme rádi, pokud bude motivovat k pomoci i dalších podnikatelů, „řekl Sergej Kára z OZ Vagus.

Vše o projektu Vánoce pro všechny [1]

O OZ Vagus
Občanské sdružení VAGUS pracuje s lidmi bez domova prostřednictvím svých projektů Streetwork a DOMEC. Pomáhá lidem bez domova, kteří jsou v akutním nebo dlouhodobém ohrožení života, bez finančního příjmu, dokladů, informací, sociálního kontaktu a na okraji společnosti. Během roku pracuje sdružení s přibližně 1 000 lidmi bez domova, což představuje zhruba čtvrtinu všech bratislavských bezdomovců. Šest dní v týdnu vyrážejí sociální pracovníci ve večerních hodinách do terénu v projektu Streetwork. Od roku 2013 občanské sdružení VAGUS realizuje projekt DOMEC – Denní a integrační centrum na Mýtné ulici v Bratislavě. Posláním OZ VAGUS je přispívat ke stabilizaci a zvyšování kvality života lidí bez domova, podílet se na tvorbě koncepčních přístupů k cílové skupině a vytvářet nové standardy v práci s ní. V roce 2013 získalo sdružení za svou práci i mezinárodní uznání – Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci.
www.vagus.sk. [2]

O společnosti Zajo
Společnost ZAJO byla založena 1. července 1996 Jurajem Králíkům v provizorních garážových podmínkách. Podnětem na začátek byl nedostatek klasických turistických kalhot, známých jako „golfky“, na Slovenském trhu. Pro pragmatickou potřebu jedince: „být v přírodě v suchu“, se začala éra momentálního lídra outdoorového oblečení na Slovensku. V roce 2007 se společnost se akreditovala na ISO 9001 a ISO 14001. Důkazem kvality výrobků značky ZAJO je spolupráce na různých mediálních projektech (Celebrity Camp, Miss Universe 2008), jakož i množství sponzorovaných expedic do všech koutů světa (Lipari, Himaláje, Tilichopeak a další). V současnosti má značka ZAJO zastoupení ve více než 60 – ti prodejnách na Slovensku a ve více než 17 zemích světa. Na počátku byl jeden druh turistických kalhot av současnosti je to více než 150 modelů oblečení a hardware-u.
www.zajo.net [3]

References

  1. ^ Vánoce pro všechny (www.facebook.com)
  2. ^ www.vagus.sk. (www.vagus.sk)
  3. ^ www.zajo.net (www.zajo.net)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.