Odsouzený albánsky narkobarón Baki Sadik (druhý zprava), jehož z Kosova 28. prosince 2012 dovezl vládní speciál. (foto: ČTK)
Odsouzený albánsky narkobarón Baki Sadik (druhý zprava), kterého z Kosova 28. prosince 2012 dovezl vládní speciál. (Foto: ČTK)
TASR to potvrdil mluvčí prešovské soudů Michal Drimák. Albánec se měl na našem území spolu s dalšími osobami dopustit rozsáhlé drogové trestné činnosti.

Jelikož obžalovaný se v době hlavního líčení zdržoval na neznámém místě, líčení vůči němu bylo vedeno jako proti uprchlému. V červnu 2011 ho senát OS v Prešově uznal vinným a uložil mu trest 22 let odnětí svobody. Verdikt v září 2011 potvrdil i odvolací Krajský soud (KS) v Prešově.

Mluvčí KS Michal Drimák pro TASR uvedl, že v současnosti soud zajišťuje příslušné dokumenty týkající se rozhodnutí kosovského soudu, aby zjistil, za jakých podmínek byla tato osoba vydána na Slovensko a zda součástí rozhodnutí nejsou i nějaké výhrady kosovské strany.

Po doručení těchto rozhodnutí a jejich překladu se bude rozhodovat o tem, zda jsou splněny zákonné podmínky k opětovnému projednání obžaloba „, konstatoval Drimák.

Vysvětlil, že pokud budou tyto podmínky splněny, rozhodnutí o uložení původního trestu bude zrušeno a soud bude pokračovat v řízení na základě původní obžaloby. Mluvčí doplnil, že pokud se bude proces opakovat, bude soud znovu rozhodovat io vazbě.

Sadik spolu s dalšími dvěma komplici měl v letech 2007 až 2008 zajišťovat dovoz a distribuci heroinu z Turecka. Minimální šestkrát měla na Slovensko přijít zásilka drog ukrytěch v obuvi, část z ní měla zůstat na našem území a zbytek převážený do zahraničí.

Sadikiho vypátral Interpol av říjnu loňského roku ho na území Kosova zatkli jednotky OSN. Rozhodnutí o jeho vydání na Slovensko potvrdil 20. prosince 2012 Nejvyšší soud Kosova a následně jej 28. prosince převezli vládním speciálem na Slovensko.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.