Original article

Česká skupina Energetický a průmyslový holding (EPH) plánuje vstup svojej infraštruktúrnej divízie na londýnsku a pražskú burzu.

Malo by se to stat v druhej polovici tohto roka. EPH si však ve firme ponechá väčšinu. Informoval o tem portál ihned.cz.

EPH oznámil, že čast firmy ponúkne na pražskej a londýnskej burze. Malo by Jít o minoritný podiel v dcérskej spoločnosti EP Infrastructure (EPIF), do které EPH, patriaci miliardárem Danielovi Křetínskému a Patrikovi Tkáčovi, vyčlenil svoje infraštruktúrne projekty.

Súčastí skupiny EPIF je napríklad spoločnost Eustream, pôsobiaca jak jediný prevádzkovatel přepravnej plynárenskej sústavy na Slovensku. Z českých aktív spadá do EPIF teplárenstvo včetně největšího zdroja EPH Elektrárny Opatovice. V Česku je EPH největším dodavatelem tepla vůbec.

Pokračovanie článku pod reklamou videoreklama

Křetínský o plánovanem vyčlenení majetku, jak je Eustream, hovoril už dřív. Ve februári to potvrdil i pro slovenský týždenník Trend. vtedy hovoril o tem, že 30-% podiel ponúkne buď investorovi, nebo ho upíše na burze.

Je to súčast zámeru získat financie pro Další rozvoj. Vzhledem k velikému investičnému apetítu totiž zadlženie rychle expandujúcej firmy vzrástlo a získání Dalších finančných prostriedků prostřednictvím dlhopisů, kterých hodnota klesla, se pro holding zdražilo. Podle odhadů dlhoval EPH vlani na jeseň celkově 140 miliárd Kč (5,18 miliardy eur).

přepravna spolocnost – Správy Google

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.