Original article

Balík je jednoduchá a cenovo výhodná služba na zasielanie zboží v rámci Slovenska, ku kterému dostanete doklad o jeho podaní. Balík doručíme na adresu nebo si ho adresát může vyzvednout na pošte nebo v BalíkoBOXe. Informace o pohybe balíku je možné získat prostřednictvím Track & Trace[1].

Charakteristika

Způsob dodávání


uložení zásilky na pošte – Podmínkou poskytnutí služby Balík na poštu, který SP uloží na pošte, je uvedenie mobilného telefónneho čísla nebo e-mailovej adresy.[2]

uložení zásilky v BalíkoBOXe – Podmínkou poskytnutí služby Balík na poštu, který SP uloží v BalíkoBOXe, je uvedenie mobilného telefónneho čísla.[3]

Zoznam odberných miest, pro které je možné využit službu Na poštu [4][5]

Zoznam BalíkoBOXů na Slovensku[6]

Lhůta přepravy
 • druhý pracovný den po dni podania (D+2)

Norma kvality je definovaná v Požiadavkách na kvalitu univerzálnej služby[7].  

Hmotnosť
Rozmery a obal
 • min.: aspoň jedna plocha balíku je 20 x 15 cm, max.: 200 cm pro kterýkoli z rozmerů nebo 300 cm pro súčet délky a největšího obvodu měřeného v jiném smere jak délka; 60x50x45 cm pro balík dodávaný do BalíkoBOXu

vypočítajte si rozmer vašeho balíku[8]

 • Balík je možné podávat v uzatvorenem obale nebo bez obalu (napr. pneumatiky, kufre); obal může být i použitý, když z neho boli odstránené pôvodné adresné údaje a všechny nálepky a pásky
 • pri hmotnosti nad 3 kg se odporúča balík previazat pevným špagátem nebo opatrit pútkami

návod jak správne zabalit sklo, elektroniku nebo jiné Lehko rozbitné veci[9]

Za balík můžete zaplatiť
 • v hotovosti, poštovými známkami, bezhotovostne, převodem, výplatným strojem, úvěrem poštovného
Zodpovednosť
 • za nedodání, stratu, zničenie, odcudzenie, poškození obsahu nebo za úbytok obsahu balíku je poskytovaná náhrada ve výšce skutečné škody, nejvíc však do výšky pojištění (pokud byla vyznačená), jinak do výšky dvojnásobku najnižšej ceny za Balík na poštu za každých i začatěch 500 g obsahu.

Služby k balíkuzpět[10]

Odesíláteľ
 • Poistenie, Krehké, Neskladné, Dobírka, Storno zásilky na podaji, Storno zásilky na dodaji, Neukladat Balík na adresu), Zpět:, Uložit … dní, Doručení na inú adresu na žádost odesílátele Balík na adresu), Zmena dne doručení Balík na adresu)
Adresát
 • Predĺženie odbernej lehoty, Splnomocnenie, Odopretie prijatia zásilky, Opakované doručení na žádost adresáta balík na adresu), Doručení na inú adresu na žádost adresáta, Zmena dne doručení Balík na adresu)

K Balíku na poštu dodávanému do BalíkoBOXu může adresát využit uvedené služby až po uplynutí odbernej lehoty na vyzdvihnutie balíku v BalíkoBOXe.

Info služby
 • Informácia o podaní/dodaní zásilek, Informácia o sledovaní zásilek, Odpis podacej potvrdenky, Potvrdenie o dodaní zásilky, Tlač e-potvrdenky, Potvrdenie o spracovaní ePodacieho hárka

Jak podat balíkzpět[11]

 1. Balík zabaľte podle podmínek pošty a prineste ho na poštu. Vhodný obal si můžete kúpit i přímo na pošte nebo objednat přes www.skclub.sk[12].

                       

2. Vyplňte podací lístok[13] podle predtlače. Když podávate víc kusů balíků, můžete podacie              lístky nahradit podacím hárkom[14]. Balík můžete poslat i prostřednictvím aplikácie           ePodací hárok[15]. Balík určený do BalíkoBOXu je možné podať len prostřednictvím                        ePodacieho hárka.                                                                                                        

3. V podacem lístku / hárku, resp. v ePodacem hárku vyznačte požadované služby k balíku.          Balík na poštu označte poznámkou „Na poštu“ na adresnem štítku nebo na adresnej strane       balíku podle vzoru vypísania adresy[16]. O dodanie balíku na poštu můžete požiadat i při               priehradke pošty. Podmínkou poskytnutí služby je uvedenie mobilného telefónneho čísla         nebo e-mailovej adresy.Pro dodanie balíku do BalíkoBOXu je potřebné uviest mobilné               telefónne číslo adresáta, na které mu bude prostřednictvím sms správy zaslaný kód pre       vyzdvihnutie zásilky.        

4. V případě, že balík posielate na dobírku, stačí vyznačit použití služby v podacem lístku /        hárku, resp. v ePodacem hárku a na adresnej strane balíku.V BalíkoBOXe je možná úhrada       dobírkovej sumy jen platobnou kartou

5. Balík odovzdajte při priehradke na pošte. V případě podaja prostřednictvím ePodacieho             hárku vám podaj potvrdíme odesláním elektronickej potvrdenky.

Tlačivá na podanie balíku nájdete v sekcii Tlačivá[17] nebo vám ich poskytneme na každé pošte. Všechny druhy obálok k zásilkam vám nabízí www.skclub.sk[18].

 

Súvisiace dokumenty

References

 1. ^ Track & Trace (tandt.posta.sk)
 2. ^ uložení zásilky na pošte (www.posta.sk)
 3. ^ uložení zásilky v BalíkoBOXe (www.posta.sk)
 4. ^ Zoznam odberných miest, pro které je možné využit službu Na poštu (www.posta.sk)
 5. ^   (www.posta.sk)
 6. ^ Zoznam BalíkoBOXů na Slovensku (www.posta.sk)
 7. ^ Požiadavkách na kvalitu univerzálnej služby (www.posta.sk)
 8. ^ vypočítajte si rozmer vašeho balíku (www.posta.sk)
 9. ^ návod jak správne zabalit sklo, elektroniku nebo jiné Lehko rozbitné veci (www.posta.sk)
 10. ^ zpět (www.posta.sk)
 11. ^ zpět (www.posta.sk)
 12. ^ www.skclub.sk (www.skclub.sk)
 13. ^ podací lístok (www.posta.sk)
 14. ^ podacím hárkom (www.posta.sk)
 15. ^ ePodací hárok (eph.posta.sk)
 16. ^ podle vzoru vypísania adresy (www.posta.sk)
 17. ^ Tlačivá (www.posta.sk)
 18. ^ www.skclub.sk (www.skclub.sk)

zaslání zboží (source)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.