Original article

Autor: SITA , včera 11:22

Přepravná kapacita mezi Českem a Slovenskem by se měla o tri roky zvýšit ze súčasných 67 miliónů eur metrů kubických plynu denne na 120 miliónů metrů kubických.

Ilustračná snímka

Areál kompresorovej stanice Veliké Kapušany.
Foto: SITA

Slovensko bude schopné v budoucnosti doviest z Českej republiky víc zemného plynu jak doteraz. Spoločnost Eustream totiž stále pracuje na navýšení přepravnej kapacity plynovodu spájajúceho Slovensko a Česko ve vstupnem bode přepravnej sítě Lanžhot. V súčasnosti je přepravná kapacita ve výšce takřka 67 miliónů metrů kubických plynu denne. Po inštalácii novej technológie by se měla denná přepravná kapacita takřka zdvojnásobit na objem 120 miliónů metrů kubických.

Už o tri roky

Projekt zvýšenia přepravnej kapacity plynu z Česka na Slovensko by mal být ukončený v roku 2019. „Důvodem navýšenia přepravnej kapacity je uspokojenie záujmu zákazníků spoločnosti Eustream o přepravu zemného plynu v smere z Českej republiky na Slovensko,“ uvádí se v Správe o plnení desaťročného plánu rozvoja přepravnej sítě spoločnosti Eustream za obdobie roků 2015 až 2024. Projekt je v súčasnosti ve fáze interných analýz, zvažovania optimálneho technického riešenia a způsobu realizácie.

Spoločnost Eustream je prevádzkovateľem přepravnej plynovodnej sítě na Slovensku. Od roku 1972 firma přepravila přes územie Slovenska víc jak 2,2 bilióny metrů kubických zemného plynu. Stopercentným vlastníkem Eustreamu je firma SPP Infrastructure, v které má Slovenský plynárenský priemysel ovládaný štátem 51-percentný podiel a 49-percentný podiel Slovak Gas Holding B.V., který vlastní česká energetická skupina Energetický a průmyslový holding.

přepravna spolocnost – Správy Google

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.