PATENTY: Veřejnost si mohla na ÚPV ČR podívat padělky zadržen celníky

Banská Bystrica 27. dubna (ČTK) – Veřejnost si mohla v těchto dnech v prostorách banskobystrického Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) ČR podívat expozici padělaného zboží zadrženého celníky a porovnat ho s originály. „Laik nedokáže mnohokrát odhalit, Čo je originál, Čo je padělek. Při oděvních výrobcích, které jsou zde vystaveny, je možné vidět mírné odchylky, které padělky vykazují,“ vysvětlila TASR mluvčí Finančního ředitelství (FR) ČR Miroslava Slemenská. Expozici zpřístupnili u příležitosti Světového dne duševního vlastnictví.

Slemenská dále vysvětlila, že vyobrazení originálu značky má určité parametry, určité rozměry, šířku, výšku písma a pod. Ty majitel ochranné známky nezveřejňuje, aby nedával napodobniteľem manuál jak vyrobit Čo nejlepší padělek.

Veřejnost si mohla prohlédnout například i motorovou pilu. Podle Slemenskej jsme byli zvyklí na to, že mezi padělky patří hlavně oděvy, obuv, doplňky, brýle. „To bylo nejčastěji padělány. Ale v současnosti jsou to už i různé holicí strojky, jsou to například motorové pily, sekačky, jsou to předměty, které opravdu v domácnosti používáme každý den a jsou to předměty naší všední potřeby,“ dodala Slemenská. Celník musí v případě svého podezření takové zboží zajistit. Jen-což je Finanční správě – celnímu úřadu doručeno oznámení, že jde o padělek, nastupuje institut ve třech rovinách. Dovozce většinou podle Slemenskej přistoupí k tomu, aby byl takový zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, zničený.

ver vs

Domácí redakce přináší sedm dní v týdnu aktuální a pohotové zpravodajství o politickém, společenském a kulturním dění v České republice. Její servis obsahuje informace, které jsou z celospolečenského hlediska důležité nebo zajímavé, přičemž zahrnuje i zprávy o životě v jednotlivých regionech Slovenska. Domácí servis obsahuje podrobné zpravodajství o činnosti a aktivitách prezidenta, Národní rady Slovenské republiky a jejích výborů, vlády SR a státních, společenských, kulturních, církevních i občanských organizací a sdružení.

Zpravodajství z regionů Slovenska je zajišťovAno prostřednictvím regionálních redakcí, které zpravodajsky pokrývají všechny kraje a regiony Slovenska. Tisková agentura České republiky má regionální zastoupení v následujících lokalitách: Banská Bystrica, Košice, Nitra, Kežmarok, Komárno, Žilina, Ružomberok, Prievidza, Trenčín, Prešů, Trnava, Vranů nad Topľou.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.