Bratislava 27. června (HSP / FZ / Foto: ČTK)

Evropské hlavní město kultury se na chvíli stane městem oslavy života. Kvůli očekávanému přílivu účastníků akce byla oslovena železniční společnost, aby vypravila pro účastníky speciální vlkdyž.

Společnosti pracující v tomto odvětví dopravy nemají problém vypravit speciální vlak pro problémových fanoušků Slovanu (na snímku). Společnost Wagon Service travel však odmítla vypravit vlak pro účastníky pochodu za život kvůli názorovým rozdílům na hodnoty ochrany života

Košice kromě získání titulu Evropské hlavní město kultury 2013 se letos stanou i dějištěm historicky prvního Národního pochodu za život na Slovensku. Jelikož se očekává účast několik desítek tisíc občanů, Fórum života jako spoluorganizátor této akce oslovilo železniční společnost Wagon Service travel sro s prosbou o spolupráci, přičemž by se ve dnech 21. – 22. září vypravil speciální vlak z Prahy do Košic a zpět severní trasou, aby tak usnadnily přesun masy lidí.

Společnost otevřeně odmítla spolupráci kvůli odlišnému postoji v otázkách ochrany lidského života

Odpověď společnosti Wagon Service byla negativní se zarážející odůvodněním: „Po důkladném zvážení a analýze problematiky jsme dospěli k názoru, že náš pohled na ochranu života před a po početí je jiný než Váš, proto nedokážeme vybavit přijatou požadavek k Vaší spokojenosti.“ nepochopitelným tedy zůstává vyjádření společnosti na jejich webové stránce, kde deklarují možnost sestavit vlakový zájezd „dle přání na objednávku“ a že jejich vlak je připraven dopravit vás „kamkoli, kam vedou koleje“.

Představitelka fz Marcela Dobešová vyjádřila zklamání nad tímto postojem, zároveň však přislíbila, že Fórum života bude pokračovat ve snaze navázat spolupráci při pořádání zářijového Vlaku Fóra života oslovováním dalších společností. „Věříme, že nám budete držet palce, aby se projekt podařil a aby se příznivci myšlenky ochrany života od početí po přirozenou smrt, rodiny, mladí lidé, mohli do Košic a zpět domů přepravit speciálním vlakem a zažít i takovýmto způsobem společenství jednoty v podpoře myšlenky Národního pochodu za život. „

ip

přepravní společnost

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.