DEMÄNOVSKÁ DOLINA (10. říjen 2012) – Ve středisku Jasná Nízké Tatry se 10.10.2012 vozili lanovkami barely s vodou. Dnes jich lanovka odvezla až 22 tun, důvodem bylo testování lanovky. Jedním z posledních kroků pro úspěšné spuštění lanovky Funitel do provozu jsou právě zatěžkávací zkoušky.

Po dvouleté fázi výstavby lanovky Funitel, klíčového zařízení pro propojení severní a jižní strany Chopku , přistoupili developeři k jednomu z posledních kroků k tomu, aby se už následující zimu mohli lanovkami vozit lyžaři, k zatěžkávací testem nové lanovky .

Než nasednou do lanovky lidé musí proběhnout testy s tzv.. mrtvou váhou. Tentokrát jí byly barely s vodou. Až 22 tun vody se vozilo v jednotlivých kabinkách v tisíc litrových nádobách . Testy pokračují i ​​zítra 11.10.2012. Musí prokázat způsobilost lanovky na běžný provoz i na provoz ve ztížených podmínkách. Po úspěšně zvládnutěch zátěžových testech lanovku čeká kolaudační řízení a začátkem prosince již řádný provoz nové kabinkové lanovky .

Funitel v Jasné je teprve 14-tou lanovkou tohoto druhu na světě . Její zajímavostí je upevnění kabiny na dvou lanech, což kromě zvýšené bezpečnosti, umožňuje přepravu ve větrném běhemí. Systém zvládá i vítr s rychlostí až do 120 km / hod . Cesta na vrchol vede ze stanice průhyb (výstupní stanice 6-sedačkové lanovky) a návštěvníci Nízkých Tater se na vrchol Chopku dostanou za komfortních 6 a půl minuty. Přepravní kapacita nové 24-místní kabinkové lanovky bude 2 480 os. / Hod., Každá z 22. kabin překoná vzdálenost více než 2000 metrů a zdolá převýšení 655 metrů.

Sen mnoha lyžaře i turisty se tak brzy změní na realitu a opět po letech se na Chopok vyvezou lanovkou. Kabinková lanovka pro 15 osob, která spojí vrchol z jižní strany v těchto dnech prochází významnou částí výstavby a lyžařům bude dostupná také již v zimní sezóně. Kromě zmíněných lanovek, navíc na severní straně, přibude lanovka Twinliner – speciální vláček pro lyžaře a také další kilometry zasněžovaných tras až na vrchol, které významně zlepšují kvalitu lyžování v nejvyšších polohách střediska.


Společnost Tatry Mountain Resorts, as je největším subjektem v oblasti cestovního ruchu na Slovensku, která vlastní a provozuje atraktivní lyžařská střediska a hotely v oblasti Nízkých a Vysokých Tater. Patří sem střediska Jasná Nízké Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Tři studánky, Chalets Záhradky De Luxe a hotel Srdíčko, ve Vysokých Tatrách společnost TMR vlastní a provozuje střediska Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel Slovakia a Hotel FIS Štrbské Plese. TMR také vlastní hotely a pronajímá hotely Kosodrevina, Liptů a Ski & Fun Záhradky a Bungalovy. Společnost navíc úzce spolupracuje s horským střediskem Štrbské Plese. Do konce roku 2011 se proinvestovalo do uvedených středisek přes 100 mil.. € a dalších 56 milionů € má přispět ke zvýšení standardu a návštěvnosti našich hor v nejbližších letech. Poslední akvizice TMR je Aquapark Tatralandia. Jde o největší slovenské termální aquapark s celoročním provozem, který nabízí kromě vodní zábavy i zábavu ve Fun Parku, tak ubytování v bungalovech a apartmánech Holiday Village Tatralandia.

Tisková zpráva

přepravní společnost –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.