Druhou nejpočetnější skupinu tvořili lidé s nízkým vyměřovacím základem. Šlo o střadatelů se základem od 201 eur do 600 eur. „Na druhé straně u vstupujících je nejpočetnější skupina z hlediska věku od 26 do 30 let,“ informuje pojišťovna na svých internetových stránkách.

„Z dosavadního počtu zájemců o výstup si toto právo použilo nejvíce střadatelů v bratislavské pobočce, kde vystoupilo 3525 střadatelů,“ konstatuje SP. Následovala žilinská (2434), košická pobočka (2129), sídlo pojišťovny (2107), popradská (1587) a Michalovská pobočka (1351).

K 25. lednu eviduje Sociální pojišťovna 9426 vstupujících a 45.760 vystupujících z druhého pilíře. Za vystupujících střadatelů si bude uplatňovat vrácení 146,36 milionu eur. „Nejvíce vystupujících bylo zaznamenAno v týdnu od 18. ledna 2013, jde celkem o 18.347 střadatelů,“ dodává.

Pokud chcete stihnout termín výstupu z 2. pilíře, odneste odhlášku osobně

Do konce otevření 2. pilíře už zbývá jen několik dní. Znamená to, že ti, kteří chtějí vstoupit nebo vystoupit, mají čas už jen do 31. ledna. Vzhledem k tomuto krátký časový úsek je však důležité, aby jejich rozhodnutí bylo v Sociální pojišťovně do 31. ledna včetně.

„Není důležitá razítko na poštovní zásilce, kdy byla odeslána, ale den fyzického doručení do Sociální pojišťovny. Takže doporučuji těm, kteří chtějí vystoupit, aby raději navštívili pobočku Sociální pojišťovny osobně a projevili svou vůli tam. Při výstupu musí být na tiskopise buď ověřený podpis, nebo stačí, když tiskopis donesou do Sociální pojišťovny do kterékoliv pobočky a před pracovníkem Sociální pojišťovny tento formulář podepíší, „uvedl Peter Višváder ze Sociální pojišťovny.

Vzhledem ke krátkosti času a na nápor lidí, kteří se snaží vystoupit v posledních dnech z druhého pilíře, Sociální pojišťovna prodloužila otevírací hodiny ve čtvrtek 31. ledna do 19. hodiny.

Do 25. ledna z 2. pilíře vystoupilo 45.760 střadatelů a naop když, vstoupilo do něj 9426.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.