Original article

Speciální elektronický papír nalepený na produktu bude schopen spojit se s telefonem a na internetu vyhledat požadované informace. Se smartphonem se spojí jen pomocí dotyku prstu ruky. Uživatel již nebude muset číst příbalový leták a složení výrobku. Vše se dozví na displeji svého smartphonu.

Ericsson Connected paper, elektronický papír

Ericsson vyvinul speciální elektronický papír, který dokáže komunikovat se smartphonem při dotyku prstu.

Autor: Ericsson

Představte si, že se ukazováčkem pravé ruky dotknete papírové nálepky na tetrapakovem balení obyčejného mléka. Na smartphonu v druhé ruce se okamžitě objeví informace o složení, datu spotřeby, či vhodnosti pro vaši dietu nebo zdravotní stav. Nebudete muset číst příbalový leták a složení napsAno miniaturním písmem, či na internetu hledat, zda je konkrétní mléko bez laktózy. Elektronika to udělá za vás.

Elektronická etiketa bude komunikovat se smartphonem
Společnost Ericsson na veletrhu MWC v Barceloně představila koncept takzvaného elektronického připojeného papíru, který svým způsobem připomíná sci-fi. I když od něj na první pohled nemá Daleko, Ericsson tvrdí, že uplatnění najde v mnoha oblastech běžného života již blízké budoucnosti. Funkční prototyp zatím slouží jen pro demonstrování možností a využití, například ve farmacii, zdravotnictví, módním a automobilovém průmyslu, ale i v běžném maloobchodním prodeji.

[Embedded content]

Speciální elektronický papír od Ericssonu

Papír, který je k nerozeznání od běžné nálepky, obsahuje speciální čip, dotykový senzor, vytištěnou anténu a baterii. Papír se spojí s mobilním zařízením při dotyku prstu prostřednictvím těla uživatele. Následně jej smartphone nebo tablet identifikuje a na internetu vyhledá potřebné informace, které později doručí do mobilní aplikace. Aplikace může obsahovat například údaje o uživateli, informace o jeho zdravotním stavu, dietě či jen obyčejný seznam receptů, na jehož základě uživateli navrhne, jaké suroviny av jakém množství má nakoupit.

Futuristický elektronický papír má velké možnosti využití, od informování o složení potravin, historii výrobce, návodu k použití či způsobu skladování. Kromě již zmíněných oblastí ho bude jednou možné využít i při poštovních zásilkách. Zásilka vybavena elektronickým papírem při dotyku prstu prozradí, jak bylo s balíkem zacházeno, jakými dopravními uzly cestoval, které země navštívil a zda jeho obsah kontrolovali na celnici.

© AUTORSKÁ PRÁVA VYHRAZENA

References

  1. ^ (vat.pravda.sk)

doručení zásilek – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.