2012-07-31 (20:59) | Z domova [1]
-Krize čoho?

Velká hospodářská krize. Čili podle Tomáše Bati, – Velká morální bída. Měli bychem se už konečně poučit z historie. Vše se opakuje. Tak jako tehdy, ani dnes tu není krize hospodářská. Nikdy nebylo na planetě tolik finančních zdrojů, jako je dnes. Na účtech v bankách je tolik peněz, že by možná nestačil všechen papír, aby se vytiskly. Takže, není to v nedostatku peněz. Stejně jako tehdy, i dnes je dostatek potravin, energie, zdrojů, pracovní síly, technologií. Takže, hospodářský úpadek nelze sanovat penězi. Už Baťa se hrozil tohoto omylu. Nepomohou žádné Eurovaly! Přesně jak řekl starý pán Baťa v 1932. roku. Jako by říkal k lidem dneška. „Potřebujeme morální postoje k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotářů, nedělat dluhy, nevyměňuje hodnoty za nic a nevydírat pracující. „Nevydírat pracující. Byl to vysoce inteligentní člověk, proto pochopil, že podnikat a postavit firmu nemůže každý. Kdo by pak pro ty firmy pracoval? Úspěšnou firmu, jako on , může postavit jen mimořádně schopný inteligentní a morální člověk. Jen takový člověk ví, že k tomu potřebuje nejen svou šikovnost a schopnost podnikat, ale i ochotu lidí pro něj pracovat a toleranci celé společnosti. On totiž také chápal, že využívá energie a zdroje, které patří na této planetě všem. T když, jak si on vážil svých zaměstnanců, tak si i oni vážili jeho. Opravdu je to jen o morálce.

Dnes si také musíme počkat, dokud se k podnikání dostanou morální lidé. Pokud si dnes chcete postavit firmu, kde si budete lidi vážit, slušně jejich zaplatíte, poskytnete sociální zabezpečení jako Baťa, tak vás podpálí, vyhodí do luftu, nebo vás úředníci sežerou. Politici dnes schvalují zákony šité pro spekulanty, korupčníky, lichváře, čili, nemorální zákony pro nemorálních lidí. Tak jako tehdy, tak i dnes za to může spekulativní kapitál. Pár rodin, které vlastní banky. MMF, FED. Pokud je toto kapitalismus, tak pak velmi nemorální kapitalismus, který potlačuje myšlenky demokracie a humanismu. Jsme lidé na Zemi. Malé planetky v nekonečném vesmíru. Mohli bychem si tu vytvořit ráj. Každý chce žít dobře. Zamysleli jste se někdy nad paradoxem, že všichni lidé chtějí jít po smrti do ráje. I ti bohatí, nenažraného, ​​zkorumpovaní zločinci. Proč ten ráj nevytvoří už tady. Vše TU na to máme.


Milan Kováčik
Share / Bookmark pošli na vybrali.sme.sk Facebook [2]
V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk

Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [3] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [4] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!

JozefVarga. wajefuti49 [5] | ip: 62.197.22 | 2012-08-01 (00:07)
Bankéři vědomi si už po už po dvou světových válkách na kterých vydělali nejvíce, tak jejich právníci napsali pro OSN Všeobecnou deklaraci lidských práv, která ji schválila v roce 1948.
V ní se nepřímo uvádí i právo vlastnit majetek a podnikat. Také to Čo se dně děje ve světě občanům různých zemí je zakázAno touto normou lidských práv OSN, když soukromý bankéři ovládli za pomoci servilní politiků a oficiálních médií ekonomiku na naší planetě a lidé mnoho zemí světa jsou ponižován v sociální důstojnosti jejich života Čo zakazuje tato norma OSN a pravicový politici to mají na haku.
ČLÁNEK 7
Všichni jsou před zákonem rovni a mají právo na stejnou základní ochranu bez jakékoli diskriminace.
Všichni mají právo na stejnou ochranu proti jakékoli diskriminaci, která porušuje tuto deklaraci a proti podněcování k této diskriminaci.

ČLÁNEK 8

Každý má právo na účinnou ochranu proti činům, které porušují základní práva, která jsou mu přiznána ústavou nebo zákonem před vnitrostátními soudy.

ČLÁNEK 17
Každý má právo vlastnit majetek jak sám, tak spolu s jjjjjjiným.
Nikdo nesmí být svévolně zbaven svého majetku.

ČLÁNEK 21
Základem vládní moci budiž vůle lidu.
Jaká to vůle lidu, když politici brání lidu v důležitěch rozhodnutích vyjádřit svou vůli v referendu.?
Proto lidé zemí světa, kde je potlačované pravo lidu se v důležitěch rozhodnutích vlády vyjádřit svou vůli lidu v referendu mají právo s zmíněné normy povstat proti své vládě jakým jakkoli způsobem a oficiálně média mají lidu být v této věci nápomocné.

Pokud takto není, tak daný systém v této zemi máme právo považovat za diktaturu a tyranii v kterékoli zemi světa a máme právo veřejně poukazovat na porušování této normy, třeba i t když, jak to udělali občané Islandu.
http://www .youtube.cem / watch? v = xXekFsv-NuY & [ 7] ; feature = player_embedded

[6]

Bazooka. racebagi30 [8] | ip: 78.99.232 | 2012-08-01 (02:37)
Velmi moudře, je to skutečně krize morálky. S autorem lze jen souhlasit.
Jenže jak vytvořit ten ráj na Zemi? Milan Kováčik a také ostatní, kteří si myslíte, že znáte cestu k pozemskému ráji, napište mi na mou adresu a možná společně najdeme tu pravou cestu – bazooka.joe @ azet.sk [9] [10]

Ukázat příspěvek od přispěvatele Andrej. bomefumi93 [11] | ip: 91.229.29 [12]

Andrej. bomefumi93 [13] | ip: 91.229.29 [ 14] | 2012-08-01 (05:48)
Jistě, Tomas Bata jako stary svindliar o tem něco musel vědět, kedze nikdo nenapsal, že žil v dobře , kdy byly lidé natolik chudí, že dostavli listky na tzv.. „žebračenky“, a pro chudé se vařila na ulicích Vodova polievka.Vydieranie a sdírání je hlavním pilířem kapitalismu, myšlenky ktere prezentoval Tomas Bata su špatně, komunistické a zlocinecke.Pani pseudodemokrati by vam to hned dokázali vysvetlit, protože zisky z osklbavania lidí plynu i im.Nenasytnost mocných je přímou ukázkou, že pokud přemístěte obrovské množství peněz do danovycvh rájů bez zaplacení dani a odvodů, zákonitě ty peníze v oběhu chybí a někdo jejich musi nahradit prací milionů lidí , ačkoli to zásadní problem neřeší ..

aaaaaaaaaa. divysigy95 [15] | ip: 195.168.4 [ 16] | 2012-08-01 (14:27)
stare, tisíciletími prověřené know-how – viz Bible – 1. kniha Mojžíšova (Genesis), kap. 47 – hladové roky. zorganizuje se krize a cele národy se uvrhne do otroctví.

Jozef. tijegaxi19 [17] | ip: 62.197.22 | 2012-08-01 (18:28)
Jozef. tijegaxi19 | ip: 62.197.22 | 2012-08-01 (18:25)

Slovenské
Nejsem sympatizant pana V. Mečiara, ale když Pandě se boji říct Čo pan Mečiar zamýšlel, tak to řeknu místo něj já.

Pán Mečiar věděl Čo se bude dít, když Slovensko ztratí ekonomickou a energetickou suverenitu a konkurenční schopnost konkurovat v ekonomice globalizaci, přesunu výroby z dopadem na zaměstnanost a sociální systémy Slovensku suverénního státu pro obyvatele naší země.

A tak chtěl napodobit právní a ekonomickou suverenitu Švýcarsku. Měl smůlu, protože Slovensko není pokladničkou finančních a politických elit světa a tak přišel přes Dzurindy aa jeho lidí ze Sorosovy nadace na Slovensku o dobré jméno politika v zahraničí (hlavně USA) a zorganizovali to i na Slovensku, že Dzurindovci a SDL, kde byl i Fi Čo, vid boj o Markýzu, přišel o dobré jméno politika i na Slovensku.

Nikdy mu nebylo dokázAno to z čeho ho vinili média a Dzurindovci a KDH.

Tím chytřejším to došlo ještě když pan V. Mečiar byl premiér vlády ČR, tak až dnes to dochází i těm méně přemýšlel jsem to dochází s pozdějším zapalováním až dnes, když je Slovensko po uši zadlužené a začínají se obyvatelům postupně likvidovat ty jistoty, které ještě měli za vlády pana Mečiara, takže přeji panu V . Mečiarovi i já k jeho životnímu jubileu vše nejlepší a hlavně upřímného zdraví jemu i jeho rodině.

Nuž Pandě se na mě už nemusí zlobit.

Čtěte více: [19]
R0Yq

[18]

diskusia / forum Přidej příspěvek do fóra
Prosím diskutujících, aby nepoužívali vulgarismy a dodržovali kulturu diskuse . Děkuji. (Admin)

-Respektují naši politici Všeobecnou deklaraci lidských PRÁV? 2012-08-01 (07 : 09) | Z domova
VŠEOBECNÁ DEKLARACE LIDSKÝCH PRÁV Všeobecná deklarace lidských práv ( Charta lidských práv) byla přijata na zasedání III. Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) ve formě rezoluce číslo 217 (III) dne 10. prosince 1948. Slovenská republika se hlásí k zásadám této deklarace. [20] [21]
-Jak poslanec Kolesík zpochybnil parlamentní demokraciu 2012-07-31 (09:43 ) | Z domova
Koncem minulého týdne pobavilo internetovou veřejnost jedno video. Poslanec za Směr Andrej Kolesík v něm zapírá před novinářkou nos mezi očima. Dušuje se, že nerozdávají svým stranickým kolegům lístečky se jmény kandidátů do správní rady Ústavu paměti národa, ačkoliv existuje nahrávka, že tak dělal. Celá situace působí komicky a kdo ji ještě neviděl, může si to podívat zde: [22] [ 23]
-Oheň na škole 2012-07-31 (08:12) | Z domova
Říká se, že škola je základ života a úspěchu. Chtěl bych vám napsat mé zkušenosti a můj názor na momentální školský systém, který má mít za úkol vzdělávat žáky a studenty a připravit je na běžný život a do zaměstnání, které by v budoucnu chtěli dělat. Nejprve napíšu příběh ve kterém popíšu, jak jsem dopadl na vysoké škole, když jsem si řekl svůj vlastní názor na školní systém a poukáži na věci, které se v dnešních školách dějí. [24] [25]
-Státní terorizmus. 2012-07-31 (07:33) | Z domova
Rothschildové neumírají, prostě odcházejí do dějin a jejich místa jsou nenápadně převzaty jejich syny a vnuky. Říká se, že starý pán Jacob opustil scénu a že jeho místo zaujímá jeho syn Nathan (Nathaniel Philip Rothschild, který nosí jméno zakladatele anglické větve Rothschildů). Těžké břemeno padlo na útlé ramena mladého dědice. Ale Nathan není sám. V správě impéria mu budou pomáhat jeho strýcové Evelyn a Edmund a ostatní členové anglické větve rodiny (Catherine, Emma, ​​Leopold), ale i jeho francouzští bratranci (David, Eduard …). Rodina Rothschildů financuje guvernérů, premiérů, ministrů, poradců …., kteří zajišťují, aby všechno běželo podle velkého plánu. Evropská unie byla vytvořena Rothschildy (Schumann, Chazaři). EU je vykořisťovatelům Ruska, které by mělo být zbavené sibiřského břemene. S cílem dokončit tento záměr Rothschildové zaměstnali Sorose, Berezovského, Chodorovského, Kasparova, Mittalovců … Pokud chceme odhalit pozadí a příčiny těchto událostí, musíme se ponořit do temných dějin chazarskej dynastie Rothschildů, identifikovat agentů, šedé eminence, chamtivých politiků, stejně jako mechanismus jejich akcií. [26] [27]
-Fico: O takové integrácii, jaká Slovensko čaká, se nám ani nesnívalo 2012 -07-31 (02:07) | Z domova
BRATISLAVA – Vláda v čele s Robertem Ficem si připravuje půdu na velké změny, které díky Bruselu v nejbližších měsících čekají Slovensko. K hlasování za „bezprecedentní prohlubování integrace“ premiér chce přesvědčit i opoziční strany. [28] [29 ]
-Projekt Avatar: Nesmrtelnost za 30 let? 2012-07-30 (17 : 10) | Z domova
Ruský vizionář oslovuje miliardáře s konceptem holografických avatarů, do nichž by si lidé mohli nahrát Své osobnosti. Staneme se nesmrtelnými stíny? [30] [31]
-Farmaceutický priemysel, rakovina a zkušenosti jjiných-5. časť 2012-07 – 30 (05:37) | Z domova
V tomto článku uvádím konkrétní zkušenosti jjiných pacientů. Mně se při čtení těchto informací chtělo plakat a trhalo mi srdce nad krutostí a nelidskosti lékařů. Proto to uvádím ve svém blogu. Všechny informace jsou převzaty ze stránky www.badatel.sk a odkazy na ně jsou nižší. [32] [33]
-Každý jejich miluje, vždyt byly prvý 2012-07-29 (11: 45) | Z domova
Mohammad Chazaí / Írán /: „Je úžasné, že jen pár minut po teroristickém útoku izraelští představitelé oznámili, že je za ním Írán. Jenže my jsme se nikdy nedopustili a nikdy se nedopustíte takového ohavného zločinu na nevinných lidech. Tyto operace dokáže naplánovat a provést pouze režim, jehož krátká historie je plná státního terorismu a vražd s cílem Vytloukat politické zisky. Mohl bych poskytnout mnoho příkladů potvrzujících, že tento režim v uplynulých desetiletích vraždil své občany vraždil nevinných židů. „ [34] [35]
-Obraz Slovenska a lidí žijících na Slovensku v roce 2012 2012-07-29 (07:31) | Z domova
Řekněme si nepříjemnou pravdu. Slovensko je dnes už jen bezvýznamná turistická a koloniální destinace. Veřejný dluh občanů Slovenska je jeden bilion korun (30 miliard €) se všemi předpoklady na jeho další nárůst v příštích letech, kdy se také nic nebude stavět na Slovensku a když, tak jen za předpokladu půjček a dalšího nárůstu veřejného dluhu a později nutnosti likvidace sociálních systémů Slovenska na úroveň před 100 let. Důvod? [36] [37]
-Ekonomické a sociální ideje v Československu a na Slovensku v 20 a 21 storočí. 2012-07-27 (15:54) | Z domova
Baťův systém byl velmi dobrý, ale třeba přiznat, že pouze pro ty lidi, kteří byli jeho zaměstnanci. Pan Tomáš Baťa měl sociální cítění a věděl podnikat t když, aby měl zisk při předání zboží vyrobeného v jeho firmě. Dnes žijeme ve větší integraci, než v minulosti a záleží na tem zda máme vlastní národní konkurenční ekonomiku nebo zda jsme se nestali na našem území pouze montážní dílnou zahraničních podnikatelů nevhodně pro náš státní rozpočet a obyvatel Slovenska. Třeba mluvit tak jak to bylo, aby mladý lidé se to dozvěděli od nás starších pravdu, kteří za nějaký čas už zemřeme. Socialismus byla diktatura právní, nemohlo se podnikat, cestovat do zahraničí na západ, svobodně vyznávat víru v Boha, ale nebyla to diktatura anti sociální jako je dnes, když obyčejným lidem se žije velmi těžce. Pamatujeme si, když nám říkali, že za 10 let můžeme dohnat v životní úrovni západ a naordinovali nám obyvatelstvu šokovou terapii. Uběhlo 22 let a pravda je jiná. Ceny máme jako na západě, ale výdělky mnohem nižší než na západě. [38] [39]
-Takové významné ložisko zlata, jako je v Detve, by se mělo vytěžit 2012 -07-27 (13:59) | Z domova
Hlavně rychle [40] [41]
-Tomáš Baťa o hospodářské kríze 2012-07-27 (10:21) | Z domova
Poctivá práce, čestný přístup zda osobní příklad patřily k základem úspěchu , který Tomáš Baťa dosáhl. [42]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.