Original article

Kambodžské colné úrady zhabali dnes vyše tri tony slonoviny. Jde o největší kontraband sloních klů, aký se dosial podarilo v této juhoázijskej krajine….

Phnem Penh 9. mája (TASR) – Kambodžské colné úrady zhabali dnes vyše tri tony slonoviny. Jde o největší kontraband sloních klů, aký se dosial podarilo v této juhoázijskej krajine zadržat, informoval denník The Guardian.

Prírodná surovina byla ukrytá v přepravnem kontajneri, který mal podle dokumentácie obsahovat fazuľu. K nálezu došlo v prístavnem meste Sihanoukville na juhozápade krajiny po tem, jak colníci daný kontajner preskenovali.

Odkial kontajner pochádza ani ciel jeho plánovaného doručení colný úrad nezverejnil. V miestnych médiách se objavila správa, podle které byla zásilka odoslaná z Malajzie. Prípad se Dále vyšetruje.

Kambodžská polícia ve februári zatkla dvojicu vietnamských mužů, kteří se pokúsili prepašovat takřka 80 kilogramů ilegálnej slonoviny z Afriky.

Ochrancovia prírody vyjadrili znepokojenie nad tím, že z Kambodže se stáva kľúčový tranzitný bod pro pašerácke kontrabandy prichádzajúce z Afriky, které často smerujú k bohatým odběratelům ve Vietname a Číne.

S ázijským dopytem po slonovine súvisí i nedávny prudký nárast pytliactva na africkem kontinente.

doručení zásilek – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.