13. Listopad 2011

Pokud jste se někdy setkali s potřebou vytvořit si pro sebe nebo pro někoho blízkého kus originálního oblečení, se stránkou Shirtinator.sk [1] jste se už pravděpodobně setkali. Není to jen záležitostí geek, kteří chtějí dát najevo svou geekovskú filozofii citáty ze seriálů a filmů, propagaci sebe na sociálních sítích, ale každého, kdo se chce trochu odlišit z davu.

Shirtinator nabízí potisk triček [2] , mikin, ale i spodního prádla, plyšáků, polštářů, hrnků a pod., přičemž si můžete vybrat z předem připravených motivů, ale také vytvořit si svůj vlastní.

Celý proces tvorby a objednávky jsem nedávno absolvovala i já a pokud stále váháte, zda takovou službu využít, možná vás následující řádky o tem přesvědčí.

Když si promyslíte potisk, otevřete si aplikaci Creator. V prvním kroku si vyberete druh oblečení nebo předmět, se kterým chcete pracovat. Venku je už chladno, originálních triček mám už z Threadless dost, a tak jsem se rozhodla pro obyčejnou černou mikinu. Plochy potisky jsou naznačeny vlevo ve sloupci – vidíme, že můžeme tisknout vpředu, vzadu a na rukávech.

 Protože jsem chtěla být Čo nejoriginálnější, vybrala jsem si svůj vlastní motiv a předem jsem si ho připravila ve Photoshopu. Znalost profesionálních grafických programů samozřejmě není nutná, váš originální motiv si můžete poskládat sami přímo v Shirtinator, stačí přidat obrázek (obrázky), příp. text, a vše si tam hezky uložit.

Takto vypadá přidán můj motiv. Mohu si ho ještě pootáčet, přiblížit, příp. zvětšit (v rámci naznačeného prostoru) – jednoduše přizpůsobit přímo na míru. 4 zelené hvězdičky hlásí, že kvalita je dostatečná, a tak můžeme pokračovat dále s přidáváním podobného motivu na zadní stranu.

Jak se můžete přesvědčit, velikost Creatoru není úplně dobře viditelná a zobrazený motiv není dobře vidět. Je to asi i proto, že použité písmo v obou motivech je tenké, ale i tak je tu problém s přizpůsobením přesně „na milimetr“ (deformace grafičky :).

Kromě potisku zadní strany jsem si dala na rukáv ještě text „@ monicqa“ – můj nick používaný na Twitteru, ale i všude v internetovém podsvětí :). Na výběr je několik fontů a text se dá opět upravovat, zvětšovat a otáčet dle potřeby.

Když Creator hlásí cenu 30 €, končím úpravy a začínám objednávat.

Pokud se spletete a špatně vyberete velikost, v následujícím kroku to můžete ještě změnit a příp. vytvořit ještě další potisk.

 Pak už následují jen jednotlivé kroky objednávky, kde vyplníte své kontaktní údaje a zvolíte si možnost platby a doručení.

 Váš výtvor můžete očekávat (pokud nezvolíte express do 48 hodin) během pár dní, Shirtinator ho odešle přes UPS hned následující den po jeho vyhotovení. Já jsem objednávala tuším ve čtvrtek av úterý už vyzváněl ujo UPS-kár.

Zásilka je malá krabička, ve které najdete v plastovém obalu zabalené vaše tričko či mikinu a návod na praní (pozor, důležité pro zachování kvality nejen výrobku, ale hlavně potisky, protože každý typ motivu se tvoří různými způsoby ).

A tady je moje hotová mikina:

Mikina vypadá být kvalitní, potisk také. Už jsem jen zvědavá, kolik vydrží, ale podle mých dávnějších zkušeností se spíše vypere barva z mikiny, jakoby sešla potisk. Jelikož takové kousky si dáváme dělat spíše pro potěšení jako vizi na dlouholeté nošení, tak je to velmi fajn výdrž.

Pokud vás Shirtinator zaujal, doporučuji si přečíst více na blogu mého známého, Martina Palkovice – stejně prošel celým procesem objednávky, ale vzpomíná i mnohé detaily, které jsem já už vynechala, abych se zbytečně neopakovala. V první části popisuje proces objednávky [3] av druhé doručení zásilky [ 4] .

References

  1. ^ Shirtinator (www.shirtinator.sk)
  2. ^ Shirtinator (www.shirtinator.sk)
  3. ^ proces objednávky (blog.palsoft.eu)
  4. ^ doručení zásilky (blog.palsoft.eu)

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.