Original article

Sledovanie balíku

Sledujte jak Váš balík cestuje. Jeho polohu si můžete kedykoľvek overit online.

Možné zmeny

V případě, že Vám to odesílátel Vašeho balíku umožní, viete si svoj balík sami presmerovať

  • do Balíkomatu
  • do ParcelShopu
  • na jiný datum doručení
  • na inú adresu doručení

Všetko to realizujeme přes službu FlexDelivery Service.

Postup doručování

Celý proces doručování se realizuje přes tyto kroky.

Registrovanie balíku odesíláteľem do systému GLS. Vy uskutočníte objednávku u odesílátele Vašeho balíku, odesílátel Vám balík pripraví a zabalí. Zabalený balík registruje přes systém GLS a olepí ho přepravným štítkem. Balík je pripravený na vyzdvihnutie kurýrem GLS a Vám přijde informácia ve forme SMS nebo E-mailu, když ich má odesílátel aktivované.

Vyzdvihnutie balíku kurýrem u odesílátele – všechny balíky odesílátele vyzdvihuje kurýr většinou ještě v ten stejný den – záleží od dohodnutého času nakládky.

Přeprava balíku do najbližšieho depa – balíky vyzdvihnuté kurýrem jsou přepravné do najbližšieho depa, kde se naložia na hlavnú linku, která ich prevezie na triediace stredisko na Budču. Exportné balíky se ďalšou hlavnou linkou zavezú na centrálne prekladisko do Budapešti, odkial se přepravujú do Vami zvolenej cieľovej destinácie. Exportné balíky do Českej republiky jsou pretrieďované centrálou v Budči.

Roztriedenie balíků na centrálnem prekladisku – v nočných hodinách se ve Zvolene balíky roztriedia a každá hlavná linka si přepraví balíky, které se následující den budou doručovat v regióne doručovacieho depa.

Doručení balíku do doručovacieho depa – príchod balíků do doručovacieho depa a ich roztriedenia na trasy kurýrů.

Rozvoz kurýrem k příjemci – V den doručování balíku si viete overit detaily doručení na zákazníckem servise GLS. Identifikujete se vždy na základe čísla balíku.

Odovzdanie balíku – kurýr Vám odovzdáva balík na podpis. V případě dobírky mu za balík zaplatíte v hotovosti nebo přes platobný terminál* (*platbu přes platobný terminál viete uskutočnit iba v případě, že Vám to povolí odesílátel Vašeho balíku. POZOR: je důležité si balík skontrolovat po vizuálnej stránke, či nevykazuje známky poškodenia, ještě před jeho odovzdaním. V případě, že je balík poškodený, je potřebné s kurýrem tuto skutočnost spísat do škodového zápisu. Když zjistíte poškodenia balíku nebo jeho obsahu až po odchode kurýra, kontaktujte odesílátele. Kurýr se už nevracia na adresu spätne, aby spísal škodový zápis.

doručení zásilek (source)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.