Velká Británie může odejít z Evropské une. S touto domněnkou vystoupil někdejší šéf britského vládního kabinetu Tony Blair.
Podle údajů posledních sociologických průzkumů jen 35 procent Britů podporuje členství své země v Evropské unii.
Britský parlament již vystoupil s iniciativou uspořádat referendum o této otázce, ale Davidu Cameronovi se podařilo odložit termín provedení hlasování na neurčito. Tony Blair si však myslí, že se takové hlasování dříve nebo později uskuteční. Zejména kvůli tomu, že Brusel každým rokem hraje stále větší roli v Evropě, což může protiřečit demokratickým principům a národním zájmům jednotlivých zemí EU, včetně Spojeného království.
Podle názoru předsedy dozorčí rady ruské banky VTB Sergeje Dubunina, ve skutečnosti stále více Britů znepokojuje to, že se Brusel snaží Londýnu vnutit svá pravidla ve finanční sféře.
Myslím si, že pro VB je členství v Evropské unii výhodné, ale britská vláda se snaží v první řadě uhájit svou pozici jako vedoucího globálního finančního centra. Proto pokusy proniknout do této oblasti vnímá velmi bolestivě.
Na prohlášení Tonyho Blaira v Evropské unii nijak nezareagovali. Zdá se, že evropští úředníci mají Daleko vážnější starosti. V podnikatelských kruzích se totiž znovu hovoří o tem, že se v Bruselu aktivně připravuje odchod Řecka z eurozóny. Samotní Řekové se vrátit k drachmě nehodlají. Avšak není vyloučeno, že v této otázce názor Atén nikoho zajímat nebude.
Nedávno bývalý šéf Evropské centrální banky Otmar Issing dal naje ve, že některé státy mohou být fakticky vyhnány ze zóny společné evropské měny. Dosud existoval názor, že země může eurozónu opustit pouze na vlastní přání. Mimochodem, takové přání může podle názoru některých expertů vzniknout v Německu.
Analytici si myslí, že Berlín se k tomu může odhodlat z materiálních důvodů. Vždyt nejvíce ze všech platí za evropskou krizi. Kromě toho, jak ukazují průzkumy, kolem 40 procent Němců souhlasí s tím, aby se země zbavila eura a vrátila k marce. Avšak většina expertů si myslí, že takový scénář je málo pravděpodobný. Vždyt právě díky měnové unii je německá ekonomika nejsilnější v eurozóně.
Ekonomický vliv a síla Německa v posledních deseti letech byla způsobena zavedením jednotné měny. Na volném pracovním trhu a obratu zboží v rámci eurozóny vyhrálo ze všech států nejvíce právě Německo. Proto varianta o odchodu Německa z eurozóny by fakticky znamenal její rozpad, a proto pravděpodobnost, že k tomu dojde, samozřejmě se považuje za velmi nízkou.
Nehledě na to, jak se situace v Evropě bude vyvíjet, experti se shodnou v jednom: finanční krize v regionu pozmění složení účastníků eurozóny i strukturu EU celkově. A zda Velká Británie zůstane v unii a Německo s Řeckem v eurozóně, ukáže čas.
v Facebook [3] V případě, že chcete přispět na chod dolezite.sk můžete tak učinit zasláním jakéhokoliv finančního příspěvku na účet 420 208 3850/8360 mBank , variabilní symbol: 4444. Do účelu platby můžete uvést Vaše jméno, které bude zveřejněno s poděkováním. Vybrané finanční prostředky budou použity na zkvalitňování a chod dolezite.sk. V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na dulezite zavináč dolezite.sk
Napište nám. Pošlete nám email s Vaším dotazem, návrhem nebo připomínkou na adresu dulezite zavináč dolezite.sk Myslíte si, že tento článek je důležitý nebo zajímavý? Pošlete ho přes e-mail [4] nebo ho ukažte přátelům na Facebooku [5] . Rozšiřujte informace, nato jsou přece tu!
Emka. xyqimeqa3 [6] | ip: 213.81.18 | 2012-08-15 (09:32) Nejvíce vydělali na tem, že prodávaly (a prodávají) výrobky dětských otroků z Číny, Indie a Brazílie, jak výrobky made in Germany! Také na vytunelování východní Evropy! [7]
Pravdomluvec. wecoheda29 [8] | ip: 2.100.7.1 | 2012-08-15 (13:45) Tito nenažranci chtějí sytit vlků a ponechat si i ovce celé. Británie nemá vůbec žádný zájem a evropskou spolupráci, jen o expanzi svého finančního impéria do Evropy ao finanční sání Evropy, hlavně východní. Tečka.
Doufali, že se jim to podaří přes EU, ale není to tak snadné, nebot ne jsou jedjjjjjinými vlky, a Němci jsou blíž. Tak vymysleli panáka zvaného Nigel Farage, dobře oblečeného malého klauna, který bavil Evropu svými 2 minutovými vtipy o tem, jak EU nemůže fungovat. No to, že Británení právě zodpovědná za její sabotáž a za nevýchodiskové finanční situace mnoha, o tem byl ticho. A lidé, včetně na Slovensku, mu tleskali, nebot byl vtipný, i když jeho vtip neměl charakter ani morální podstatu. Vykopnout Britů pokud se jim nelíbí je odpovědí, a uvalit 50 procentní daň na zisk všem západním společnostem je bezprostřední odpovědí pro Slovensko. Pokud třeba, pomocí referenda.
Británie si v předvstupním procesu (2003), který řešil hlavně otázky společné zemědělské politiky a výšky a britského příspěvku do rozpočtu ES, vyjednala několik výjimek …
… mimo jiné se nemusela stát členem eurozóny a uplatňuje si takzvaný „britský rabat“ (část prostředků, které platí do společného rozpočtu EU, se vrací Británii přímo zpět) … Profiluje se jako vůdčí členská země EU
… Velká Británie se dlouhodobě snaží udržovat speciální vztahy s USA, což je výrazným prvkem britské zahraniční politiky od roku 1945. Jde o strategické partnerství mezi oběma zeměmi.
… Britové už tehdy měli dobré informace, protože se rozhodli nevstoupit do eurozóny … díky speciálním vztahům s USA? ..