Original article

Způsob doručování zboží

  Slovenská pošta a.s.

Doporučený list

Kvalitná, rýchla a spoľahlivá služba určená na zasielanie menších zásilek v rámci celého Slovenska. Informace o pohybe doporučenej zásilky je možné získat prostřednictvím Track & Trace[1].

  •  Lhůta přepravy

doporučený list 1. triedy – Zboží objednaný do 13:00 (Od Pondelka do Piatka mimo štátnych svátkov) bude odoslaný v den objednání (Od Pondelka do Piatka mimo štátnych svátkov) a doručený v pracovných dnech maximálne do 48hodin po dni objednání. (Do lehoty 48h se nerátajú soboty, nedele a štátne svátky)

doporučený list 2. triedy – Zboží objednaný do 13:00 (Od Pondelka do Piatka mimo štátnych svátkov) bude odoslaný v den objednání (Od Pondelka do Piatka mimo štátnych svátkov) a doručený v pracovných dnech maximálne do 72hodin po dni objednání. (Do lehoty 72h se nerátajú soboty, nedele a štátne svátky)

doporučený list 1. a 2. triedy: do 2 kg

  • Rozmery a obal

min.: 14 x 9 cm, max.: súčet délky, šírky a hrúbky je max. 90 cm, přičemž největší rozmer nesmie presiahnut 60 cm

Balík

Balík je jednoduchá a cenovo výhodná služba na zasielanie zboží v rámci Slovenska. Balík může byž doručený na adresu nebo si ho adresát může vyzvednout na pošte nebo v BalíkoBOXe. Informace o pohybe balíku je možné získat prostřednictvím Track & Trace[2].

Hmotnost – do 10 kg

Rozmery a obal – min.: aspoň jedna plocha balíku je 20 x 15 cm, max.: 200 cm pro kterýkoli z rozmerů nebo 300 cm pro súčet délky a největšího obvodu měřeného v jiném smere jak délka; 60x50x45 cm pro balík dodávaný do BalíkoBOXu

Lhůta přepravy: Zboží objednaný do 13:00 (Od Pondelka do Piatka mimo štátnych svátkov) bude odoslaný v den objednání a doručený v pracovných dnech maximálne do 72hodin po dni objednání. (Do lehoty 72h se nerátajú soboty, nedele a štátne svátky)

  • Balík na adresu – doručení na odevzdávací místo podle adresy uvedené na balíku nebo adresnom štítku.
  • Balík na pošte – Služba určená zákazníkem uprednostňujúcim dodanie Balíku na ľubovoľnú poštu podle vlastného výberu. Zásilka bude dodaná na jednu z víc jak 1400 pôšt . Stačí uviest jméno adresáta, PSČ a názů pošty. Podmínkou dodání zásilky na poštu je uvedenie mobilného telefónneho čísla nebo e-mailovej adresy. Adresát nebo oprávnený prijímatel si může Balík převzít při priehradke pošty během otváracích hodin, po oznámení podacieho čísla nebo mena a priezviska/názvu adresáta ze zaslaného SMS/e-mail avíza a preukázaní totožnosti.
  • Balík do BalíkoBoxu – Jednoduché, rychlé a maximálne efektívne – také je doručování do BalíkoBOXů Slovenskej pošty, díky kterým si svoj balík můžete vyzvednout kedykoľvek bez ohledu na otváracie hodiny pošty či možnosti kurýra – hoci i přes víkend či v noci!         

Aktuálne je po celem Slovensku k dispozícii 45 Balíkoboxů (xls[3]pdf[4]), které se nachádzajú na strategických miestach s výbornými možnostami parkovania. Podmínkou dodání zásilky do BalíkoBOXu je uvedenie mobilného telefónneho čísla adresáta, na které mu bude zaslaná potvrdzujúca SMS správa. Po jej prijatí si může zásilku z BalíkoBOXu vyzvednout do 3 kalendárnych dní, a to po zadaní kódu z SMS správy. V případě Balíku/Expres zásilky na dobírku adresát zaplatí požadovanú sumu platobnou kartou.

References

  1. ^ Track & Trace (tandt.posta.sk)
  2. ^ Track & Trace (tandt.posta.sk)
  3. ^ xls (www.posta.sk)
  4. ^ pdf (www.posta.sk)

doručení zboží (source)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.