NITRA – Koncem minulého týdne zažila nemilé překvapení poštovní doručovatelkou v Nitře. Když si kolem půl jedenácté dopoledne jela z odkládací poštovní schránky vybrat zásilky na další doručení, zjistila, že je prázdná.

Tři poštovní vaky s balíky a taška v níž byly listy na doručení chyběly. Nitrianska policisté se prověřováním více osob a operativním zjišťováním dopracovali k podezřelé osobě.

Dne ​​19.11.2012 k věci vyslechli 49 letého muže, který rozbalené balíky dobrovolně policistům vydal. Zatím nedoručené zásilky, ve kterých se kromě vlašských ořechů a pleťových krémů, nacházelo i různé dětské oblečení zůstávají zajištěny na policii. Celková škoda dosud vyčíslena nebyla.

49 letý Nitran se dopustil přečinu porušování tajemství přepravovaných zpráv. Zda ho k takovému jednání vedla zvědavost policistům neřekl.

Úmyslně, ale porušil listovní tajemství vyzvídáním nebo otevřením uzavřeného listu nebo jiné písemnosti přepravované poštovním podnikem nebo jjjjjjiným obvyklým způsobem. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na tři roky.

doručení zásilek –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.