… a vítězem se stává Američan Gary Allen Banning . Způsob jakým opustil tento svět je natolik kuriózní, že mu vynesl první místo v anketě o Nejhloupější příčinu smrti. Gary byl na návštěvě u kamaráda, spatřil pohár s neznámou tekutinou žluté barvy. Myslel si, že jde o alkohol, ale vypil pohár benzínu . Naštěstí si okamžitě uvědomil, že to není to Čo očekával a benzín vyplivl. Bohužel se částečky benzínu usadili i na jeho oděvu. Gary byl z toho nervózní a dal si na uklidnění jednu cigaretku … Čo pak následovalo si domyslíte sami. Letošní vítěz zemřel druhý den v nemocnici.

Druhé místo obsadil jstejný Kanaďan, který myl kamiony . V jednem z nich našel láhev od vodky s modrou tekutinou . Instinktivně si z ní upil. No to neměl dělat. Normální člověk by si domyslel, že v lahvi je na 99% náplň do ostřikovače a ne vodka. Druhý laureát Darwinovy ​​ceny zemřel na otravu methanolem. Zajímavá byla i soudní dohra. Přepravní společnost vlastnící kamion se dostala před soud a ten zakázal řidičům kamionů uchovávat náplně do ostřikovačů v lahvích od konzumního alkoholu.

Darwinova cena je udělována od roku 1993 osobám, které se ze světa odstranili obzvlášt kuriózním způsobem. V paměti lidí zůstala i skupina palestinských teroristů, která při konstruování bomby odmítla používat „židovský čas“ a jejich hračka vybuchla is nimi o hodinu dříve. Mezi ty nejkurióznější úmrtí patří i smrt jistého Vietnamce, který se vsadil s kamarády, že rozbuška, který našel je nefunkční. Tak si ho dal do úst, dva kabely dal do zásuvky a stiskl knoflík. Bohužel rozbuška byl stále funkční.

Dominik

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.