Pátek 19. 10. 2012 | AUTOR: Yveta Štěrková / Redakce | Kabelky [1]

Designové, elegantní, originální, funkční a zábavné, právě takové jsou kožené kabelky z českého ateliéru Franco Arazzi. Nová značka na trhu je dílem dvou výtvarnic – Olina Francová a Jitky Arazimové.

Olina Francová a Jitka Arazimová se zabývají volnou tvorbou a aplikovanou grafikou. Na cestu k vlastní značce designových kožených kabelek Franco Arazzi se vydali jednoduše z nutnosti, ze zoufalství nad existující nabídkou. Zjistili, že pokud chtějí mít alespoň trochu zajímavou kabelku, musí si ji ušít samy. „Nebaví nás konformita světových značek, tak jsme vymysleli trochu jiné tašky pro ženy, které stejně jako my hledají opravdu originální kousky a které se řídí především vlastním vkusem namísto pomíjivých módních trendů,“ říkají autorky, které spolu kamarádí už od střední školy, ale společně podnikat začali pouze loni.

Nejdříve se jim podařilo najít českého dodavatele prvotřídních kůží, pak vzorovaly, vymýšleli nové tvary a střihy. „Napadlo nás, že když taška nebude mít klasické ucho, váha se roznese na celou plochu. Tím, že je taška plochá, obsah se v ní krásně rozloží, takže žena může pohodlně připažit, i když ji má na rameni. Stává se tak součástí její osobnosti, „přibližují tvůrčí proces Olina Francová a Jitka Arazimová.

Stejně promyšlený je každý detail kabelek Franco Arazzi. Systém do tradičního neprůhledného chaosu v dámských kabelkách, kdy nikdy není po ruce to, Čo právě hledáte, vnáší karabinka na klíče, kapsa na mobil a odepínací kožená taštička na drobnosti, kterou lze jednoduše celou přendat do jiné kabelky. Díky Invenční střihu a kvalitní kůži si i objemnější kabela zachovává elegantní tvar a nepromění se v neforemné pytel. Čisté linie bez zbytečných kovových ozdob dávají vyniknout kráse materiálu a nenutí ženy táhnout další kila navíc. Některé kabelky mají z každé strany jinou barvu – stačí jen vybrat a sladit s momentální náladou nebo outfitem. Kabelky Franco Arazzi jsou zkrátka důkazem, že praktické a kvalitní nemusí být nudné.

Nabídka značky Franco Arazzi se stále rozrůstá o nové modely. Olina Francová a Jitka Arazimová realizují vlastní nápady, reagují na přání zákaznic nebo aktuální sezónu. Jaro tak například provázela kabelka ze světle zelené kůže s třásněmi připomínajícími jarní osive. Čerstvou novinkou je Sacchetto, kabelka ve třech velikostech, která se dá nosit jen tak v ruce, přes rameno nebo připnout na opasek.

Kompletní sortiment je dostupný na webu, hotové modely si zákaznice po předchozí dohodě mohou vyzkoušet v designovém ateliéru Franco Arazzi v Italské ulici 15, v Praze 2, kde na starém, lety prověřeného šicím stroji značky Minerva každý originální kousek vzniká. Samozřejmě je zde možnost zaslání zboží na dobírku.

Zdroj obrázků: Franco Arazzi

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus. [2]

comments powered by
[3]

References

  1. ^ Kabelky (www.moda.sk)
  2. ^ comments powered by Disqus. (disqus.com)
  3. ^ comments powered by (disqus.com)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.