Original article

Ty „mastnější“ pokuty se začínají někde u tisíceurovej hranici. Není však jedno, zda jde o velký obchodní řetězec nebo stánek na trhu, at staniční bufet. Pro menší provoz totiž taková pokuta může být i likvidační.

Loni v létě inspektoři SOI zjistili, že v bufetu Pub El Matador na koupaliště Matador není vše t když, jak má být. Provozovatel, společnost Majpis, sro, nedodržel několik povinností vůči prodávajícím. Během kontroly z 23. července 2013 prodávající nepředložil rozhodnutí hygienika Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví a zdravotní průkaz prodavačky. V bufetu nebylo označených sedm výrobků prodejní cenou a informace o ceně nebyla pro zákazníka ani jinak zpřístupněna. Inspektoři také zjistili, že provozovna nebyla během kontroly označena zákonem předepsanými náležitostmi. Při kontrolním nákupu navíc inspektoři nedostali ani doklad o koupi. Za zjištěné nedostatky byla provozovateli bufetu Pub El Matador udělena pokuta 900 eur.

Na základě zjištěných porušení zaslal bratislavský inspekterát SOI provozovny oznámení o zahájení správního řízení, které se však 23. října 2013 vrátilo jako nedoručené. Proto inspekterát zaslal oznámení společnosti Majpis ještě jednou. Oznámení se však 20. listopadu 2013 opět vrátilo. Následně inspektoři doručili oznámení provozovny do vlastních rukou 4. listopadu 2013.

Nejde o první případ, kdy se kontrolovaná provoz brání před důsledky kontroly nepreberaním zásilek. V tomto případě se to však obchodní inspekci podařilo. Současně jej upozornila, že opakovaným doručováním dotčené zásilky byla adresátovi vytvořena možnost seznámit se s obsahem doručované písemnosti, kterou však vzhledem k uplynutí odběrní lhůty nevyužil.

Provozovatel bufetu se tedy k výsledkům kontroly ani k výšce pokuty nevyjádřil. Rozhodnutí je tak pravomocné.

Marián Brezňanský
(ZpracovAno z pravomocných rozhodnutí České obchodní inspekce)


Článek byl uveřejněn v tištěném vydání Bratislavských novin. © 1998-2014 Nivel Plus. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává vydavatel. ČTK.

doručení zásilek – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.