Služba Prime Air od Amazonu připomíná odvážné sci-fi. Firma na rozvoz balíků nasadila létající roboty, které balík do hmotnosti 2,3 kilogramu doručí svému adresátovi už do půl hodiny od objednávky. Stačí, když se od jednoho z množství distribučních středisek nachází v okruhu 16 kilometrů.

amazon prime air, bezpilotní helikoptéra

Helikoptéra doručí zásilky do hmotnosti 2,3 kilogramu. Je jich většina.

Autor: Amazon

Odvážný krok jednoho z největších internetových obchodů je jen konceptem, který zatím nebude nasazený celoplošně. K tomu, aby mohl Amazon Prime Air nabízet i plnohodnotnou alternativu k doručení poštovním kurýrem mu chybí povolení amerického Federálního úřadu pro letectví. Netradiční bezpilotní helikoptéry s osmi vrtulemi musí nejprve schválit, což může trvat měsíce ale i roky. Amazon se přesto rozhodl helikoptéry vyzkoušet a zjistit, s jakými nástrahami se bude muset během jejich dalšího vývoje vypořádat.

Helikoptéra zvládne doručit zásilku do půl hodiny od zadání objednávky.

Helikoptéra zvládne doručit zásilku do půl hodiny od zadání objednávky.

Autor: Amazon

Bezpilotní helikoptéry si poradí s drtivou většinou balíků
I přes avizovaným omezením v rozměrech a hmotnosti doručovaná balíku tvoří nadrozměrné zásilky pouze 14 procent z celkového počtu. Amazon je proto údajně připraven létajících robotů nasadit do ostrého provozu hned poté, Čo získá úřední povolení. Podle šéfa Amazonu, Jeffa Bezos by do pěti let mohlo zákazníků obsluhovat několik tisíc robotických doručovatelů.

Amazon vyzkoušel doručování zásilek pomocí bezpilotních helikoptér.

Amazon vyzkoušel doručování zásilek pomocí bezpilotních helikoptér.

Autor: Amazon

Společnost v současnosti disponuje hustou sítí distribučních středisek, především ve Spojených státech, což je podle Bezos základním předpokladem k efektivnímu a rychlému doručování balíků pomocí helikoptér. Amazonu by se tak otevřela nová distribuční cesta, která v rámci logistiky nebude muset počítat s dopravními omezeními na cestách.

© AUTORSKÁ PRÁVA VYHRAZENA

Další nové články

léky - falešné léky - tabletky - pilulky

Léky budoucnosti budou z nanočástic [2]

28.11.2013 12:00

Nanomedicína má být velkým příslibem pro léčbu těžkých onemocnění včetně rakoviny, ale dosud bylo možné dostat aktivní nanočástice do těla pacienta pouze injekčně.

21-kvantum-3x

Nový rekord pro kvantovou pamět [3]

19.11.2013 12:00

Kanadským vědcům se však podařilo dosáhnout výrazný úspěch, když udrželi kvantovou pamět stabilní při pokojové teplotě po dobu celých 39 minut.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.