Original article

PublikovAno před 1 dnem: 21.01.2014 / Roman Kadlec [1] , čtení: 653

Internetový obchod Amazon plánuje využít dronů [2] při doručování zásilek a jak dokazuje nejnovější patent, zákazníkům chce posílat i zboží, který si ještě neobjednali.

Na první pohled nelogický systém má z pohledu obchodního řetězce poměrně rozumné vysvětlení. Amazon ví, Čo si chcete objednat a zboží vám pošle předem, abyste nemuseli na zboží čekat. Dnešní nakupování totiž funguje takovým způsobem, že uživatel si objedná produkty a několik dní čeká na jejich doručení. Ama-zon to chce změ-nit.

Amazon požádal o patentování tzv.. „Anticipatory shipping“ služby v srpnu 2012, žádost byla schválena během loňských Vánoc. Zatím není známo, kdy obchod novou službu uvede do ostrého provozu.

amazon_1.png

Jak však vyplývá z popisu patentu, Amazon nebude ze své centrály posílat produkty na konkrétní adresy. Zboží rozdělí a pošle do jednotlivých regionů nebo zemí. Konkrétní adresu doručení doplní během doručování balíčku. Ačkoliv Amazon předpokládá vysokou procentuální úspěšnost systému, v některých případech doručí zboží zákazníkovi i když si ho neobjedná – jako dárek.

Služba anticipatory shipping využívá Big Data v praxi. Amazon má k dispozici množství údajů, které dokáže analyzovat a na základě toho odhadnout, jaké zboží si uživatel v nejbližší době lze koupí. Obchodní řetězec pracuje v rámci analýzy s historickými, ale i geolokační daty.

Související články:
Amazon plánuje doručovat zásilky prostřednictvím dronů
Amazon připravuje Appstream, své cloudové hraní
[3] [4]

Zdroj: techcrunch.cem [5]


Ohodnoťte článek:


doručení zásilek – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.