image Ilustrační foto Foto: TASR / František Iván
Bratislava 17. prosince (TASR) – Vánoční pohlednice rodině či blízkým by měli lidé posílat nejpozději 20. prosince, aby jejich pošta stihla doručit ještě před vánočními svátky. A to je už v tem případě zapotřebí pro zaslání využít 1. třídu. Poukazuje na to Slovenská pošta, podle níž je posledním možným termínum pro doručení zásilek pondělí 23. prosince.

V případě, že se lidé rozhodnou poslat pohlednice jako klasické zásilky 2. třídy, v rámci Slovenska přijdou adresátovi na druhý pracovní den po dni podání. „V tomto případě by je měli poslat nejpozději 19. prosince,“ přiblížila mluvčí České pošty Stanislava Pondelová.

Pokud chtějí Slováci posílat pohlednice svým blízkým do zahraničí, měli by myslet na ještě dřívější termíny. Například v zemích EU si pohlednice najde svého adresáta obvykle do sedmi pracovních dnů. „Pokud si však zákazník zvolí 1. třídu, bude to zpravidla do pěti dnů,“ uvedla Pondelová. Lidé však mohou v tomto případě využít i expresní služby pošty. V případě zemí EU to znamená doručení zásilky do tří až pěti dnů.

Když chtějí Slováci poslat dárky poštou jako balíčky, aby přišli adresátovi v rámci Slovenska ještě před Vánocemi, měly by je předat na poště nejpozději 19. prosince. Ale to už s využitím balíku 1. třídy. Balíky 2. třídy třeba posílat ještě dříve, a to 18. prosince.

I u balíků však mohou lidé využít expresní zásilky. Aby byla taková zásilka dodána do Vánoc, měli by ji podat nejpozději 20. prosince. „V případě, že zákazník posílá křehký a snadno rozbitný zboží, například sklo, porcelán či elektroniku, doporučujeme poslat ho jako zásilku se službou ‚Křehké‘,“ dodala Pondelová.

Zdroj: Teraz.sk , zpravodajský portál tiskové agentury TASR [1] ^ Teraz.sk (www.teraz.sk)

 • ^ TASR (www.tasr.sk)
 • Komentáře

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Přihlásit


  Zaregistrujte se


  Reset Password

  Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.