BANSKÁ BYSTRICA / BRATISLAVA 6. prosince 2012 (tlacovasprava.sk) – Předvánoční období již tradičně přináší zvýšený zájem o poštovní služby. Například při posílání balíků Slovenská pošta pravidelně zaznamenává 15 až 20 procentní nárůst v porovnání s ostatními měsíci v roce, což je pravděpodobně ovlivněno i rozvojem internetového obchodu.

Důkazem, že Slováci stále využívají tradiční formy osobní komunikace je i fakt, že v roce 2011 v době kolem vánočních svátků jsme na poštách prodali více než 580 tisíc pohlednic.

Velmi nás těší, že iv dnešní uspěchané době si lidé najdou čas a každoročně svým blízkým posílají vánoční pohlednice i poštou. Slovenská pošta sice statistiku poslaných pohlednic samostatně neeviduje, většina zákazníků však pohlednice posílá jako zásilky 2. třídy do 50 g ai při těchto zásilek jsou čísla určitě zajímavé. V roce 2011 jsme doručili více než 170 milionů listů II. třídy do 50 g, „ informovala Andrea Pivarčiová z Odboru komunikace České pošty.

Slovenská pošta v rámci Vánoční pošty každoročně připravuje speciální pohlednice, na které mohou děti i dospělí napsat své vánoční přání Ježíškovi . Pohlednice s předtištěnou adresou 999 99 Ježíšek jsou k dispozici zdarma na všech poštách.

Vánoční pohlednice

V rámci Slovenska

Pokud by zákazník chtěl poslat pohlednici těsně před Vánocemi, je třeba, aby využil 1. třídu. Nejpozději by však zásilku měl podat 20. prosince, aby ji pošta stihla doručit ještě před vánočními svátky.

Pokud klient pošle pohlednici klasicky jako zásilku 2. třídy, v rámci Slovenska přijde k adresátovi druhý pracovní den po dni podání. V tomto případě by ji měl poslat nejpozději 19. prosince.

Posledním dnem před Vánocemi, kdy budeme doručovat zásilky, je pátek 21. prosince.

Do zahraničí

V případě posílání pohlednic do zahraničí , třeba myslet na posílání trošku v předstihu. Čo se týče zemí EU, pohlednice si najde svého adresáta do 7 pracovních dnů. Pokud si však zákazník zvolí 1. třídu, bude to do 5 dnů. I v případě zásilek do zahraničí mohou klienti využít expresní služby, pokud tedy mluvíme o zemích EU, doručení zásilky EMS službou trvá 3-5 dní. Jiné to je se zeměmi mimo EU a lhůty přepravy se liší. Čas doručení do konkrétní země si naši zákazníci mohou podívat na internetové stránce www.posta.sk, případně jim tyto informace poskytnou pracovníci na bezplatné lince Zákaznického servisu 0800 122 413.

Balíky

Při posílání balíků je lhůta přepravy delší, proto, pokud bude zákazník posílat balík v rámci Slovenska těsně před Vánocemi, doporučujeme využít 1. třídu. Nejpozději by ho však měl podat 19. prosince.

Pokud klient pošle balík 2. třídou, v rámci Slovenska přijde k adresátovi třetí pracovní den po dni podání. V tomto případě by ho měl poslat nejpozději 18. prosince.

Při posílání balíků do zahraničí jsou lhůty přepravy různé v závislosti na zemi určení a příslušnosti k EU. Bližší informace o konkrétních zemích najdou naši zákazníci na internetové stránce www.posta.sk, případně jim tyto informace poskytnou naši pracovníci na bezplatné lince Zákaznického servisu 0800 122 413.

Kontaktní údaje:

Andrea Pivarčiová

Obor komunikace, Slovenská pošta, a. s.

Tel.: +421 903 632 321, E-mail: pivarciova.andrea @ slposta.sk [1] , Web: www.posta.sk [2]

O společnosti:

Slovenská pošta vznikla 1. ledna 1993 a začátkem října 2004 se přetransformovala na akciovou společnost se 100-procentní účastí státu. Od svého vzniku hospodaří samostatně a nedostává dotace ze státního rozpočtu. Ratingová agentura Moody ‚udělila České poště už třetí rok za sebou rating úvěrového rizika na úrovni Aaa.sk, což je nejvyšší možná úroveň. V roce 2008 společnost získala i certifikáty, které potvrzují zavedení a udržování systému managementu jakosti a systému environmentálního managementu, odpovídající požadavkům normy ČSN EN ISO 9001: 2001 ČSN EN ISO 14001:2005. Společnost je také držitelem prestižní ceny HR Gold za inovativní projekt v personalistice.

References

  1. ^ pivarciova.andrea @ slposta . sk (tlacovespravy.wordpress.com)
  2. ^ www.posta.sk (www.posta.sk)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.