Komenského sbírka hraček se koná na všech třinácti fakultách univerzity – na dvanácti bratislavských a jedné v Martině.

Univerzita Komenského sbírá hračky pro děti z Tanzánie

BRATISLAVA 18. března (ČTK) – Univerzita Komenského v Bratislavě organizuje vysokoškolskou sbírku hraček pro děti z jedné z nejchudších zemí světa – Tanzane.

Komenského sbírka hraček se uskuteční od pondělí do 30. března ve všech fakultních knihovnách UK. Nepoškozené, zachovalé a čisté hračky mohou přinášet studenti, zaměstnanci i příznivci UK.

Komenského sbírka hraček se koná na všech třinácti fakultách univerzity, tedy na dvanácti bratislavských a jedné v Martině. Hračky neodmyslitelně patří k dětství. Pomocí hry se dítě učí poznávat svět, rozvíjí motoriku i fantazii, osvojuje si komunikační dovednosti. „Z pozice největší slovenské univerzity chceme přispět k tomu, aby i děti z nejchudších končin světa zažili radost, kterou hračka přináší,“ uvedl rektor UK Karel Mičieta.

Nashromážděné hračky doručí do centrály misijních stanic Mbeya v Tanzanii přepravní a logistická společnost DHL. Předání hraček dětem z chudých rodin žijících v jihozápadní Tanzanii zajistí Slovensku nezisková organizace International Humanity, která působí v nejchudších zemích světa, kde jí dobrovolníci bez nároků na odměnu poskytují humanitární a rozvojovou pomoc.

Tanzanie patří mezi 50 nejchudších zemí světa, podvýživou trpí 44 procent obyvatel. Jen deset procent obyvatelstva má přístup k elektřině. V průměru se Tanzánčania dožívají 51 a půl roku, nejčastěji umírají na malárii a HIV / AIDS. Agenturu SITA informovala Andrea Kučerová z Univerzity Komenského v Bratislavě.


[1]

References

  1. ^ (twitter.com)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.