Jeden z klíčových tvůrců operačního systému Android Andy Rubin opouští ve společnosti Google softwarový tím. Podle amerických médií míří do hardwarových laboratoří Google X lab, kde světoví lídr v internetovém vyhledávání tvoří průkopnické projekty.

Příkladem je automaticky řízené auto bez řidiče. Rubin pro New York Times naznačil, že Google se ve velkém pouští do vývoje humanoidních robotů. Více podrobností neprozradil. Od nemenovanýcgh zdrojů americké média zjistili, že půjde hlavně o roboty do průmyslové výroby, hlavně elektrotechniky. Nevyloučili však ani uplatnění humanoidů „za kasou“. Jde však o plán na příštích deset let. Rubin má přitem velkou podporu samotného šéfa Googlu Larryho Page. „Jeho poslední velká sázka na Android začala jako bláznivá představa ale nakonec se dostala do stovek milionů kapesních superpočítačů,“ řekl Page.

Stále více světových hráčů přitem začíná intenzivně pracovat na nahrazování lidí v práci roboty. Příkladem je největší internetový obchod Amazon, který jen před pár dny ohlásil vývoj speciálních, automaticky řízených vrtulníků, které budou schopny do půl hodiny doručit menší zásilky zákazníkem. Do praxe by je chtěl nasadit do pěti let. Nezaostává ani Apple. V čínských závodech společnosti Foxconn, která je dodavatelem americké společnosti, začala od loňského roku ve velkém nahrazovat zaměstnanců robotickými zařízeními.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.