ŠVPS: Z 256 kontrol bylo 19 takových, kde byly zjištěny vaječné hmoty z Polska

Bratislava 19. března (ČTK) – Státní veterinární správa (ŠVPS) ČR v období od 9. do 13. března 2012 provedla 256 kontrol zaměřených na kontrolu vaječných hmot pocházejících z Polska.

„Z celkového počtu 256 kontrol bylo 19 kontrol, kde byly identifikovány vaječné hmoty z Polska. Dvě takové kontroly s polskými vaječnými hmotami byly ve velkoobchodních skladech a 17 u výrobců,“ informovala dále ŠVPS SR.

„Při kontrolách byly zjištěny 2 nedostatky. Prvním bylo neoznačení výrobku identifikační značkou – výrobek sušená vaječná směs Premium 20-kg balení v množství 170 kg, země původu EU. Druhým nedostatkem bylo Nenahlášení zásilky sušených vaječných směsí z Polska, tedy neregistrovaný sklad na Regionální veterinární a potravinové správě (RVPS) ČR.

Na Státní veterinární a potravinový ústav v Košicích k 15. březnu 2012 doručili 6 vzorků sušených vaječných směsí, sušeného vaječného žloutku původem z Polské republiky. Vzorky byly odebírány v potravinářských zařízeních, kde se používají na výrobu těstovin, trvanlivého pečiva, obalovacích směsí, hotových polévek a na výrobu hlubokozmrazených polozboží.

S vyšetřováním prvních 2 vzorků na dioxiny se začalo 15. března 2012. Další čtyři vzorky budou vyšetřeny na dioxiny ve středu 21. března 2012, přičemž ukončení analýz se předpokládá 22. března 2012. „Zároveň budou prováděny laboratorní vyšetření na rezidua inhibičních látek a senzorické znaky,“ dodala ŠVPS SR.

jal pop

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.