Střelec Mohamed Merah, podezřelý z vraždění na jihozápadě Francie, neposlal video z útoků televizi al-Džazíra. Oznámil to dnes francouzský představitel, který má blízko k vyšetřování tragédie, ale požádal o zachování anonymity vzhledem k citlivosti případu.

Policejní technici podle jeho slů dospěli k závěru, že video doručené do pařížské redakce televize al-Džazíra, sídlící v Kataru, odeslali ve středu 21. března z pošty v okolí jihofrancouzského města Toulouse.

Podle představitele videozáznam neposlal podezřelý Merah, jehož speciální jednotka francouzské policie zastřelila v Toulouse ve čtvrtek 22. března po dramatickém obléhání jeho úkrytu v pronajatém bytě.

Panarabská televize al-Džazíra ještě v pondělí oznámila, že obdržela 27-minutové video z útoků a okamžitě ho předala policii. Doručen balík měl datum 21. března – v tento den policie obklíčila Merah v jeho bytě v Toulouse. Následující den, po více než 32-hodinovém obléhání, mladého islamisty zastřelili příslušníci francouzské speciální jednotky. Vyšetřovatelé začali hned zjišťovat, zda zásilka byla odeslána v úterý večer osobně Mohamedem Merah, nebo jeho komplicem ve středu r ano, napsal deník Parisien.

Merah, který tvrdil, že ho inspirovala Al-Káida, se k zločinům přiznal ještě během vyjednávání. Pařížský prokurátor, který vede vyšetřování, minulý týden uvedl, že Merah si každou vraždu nafilmoval.

Televize al-Džazíra vlastní video a rozhodla se ho neodvysielat. Podle dostupných informací obsahuje záznam tří útoků, při nichž zahynuli tři francouzští výsadkáři, rabín a tři židovské děti.

Kontextové odkazy ETARGET

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.